Lech Poznań ograł Wisłę Kraków i pozostaje w grze o mistrza Polski

Lech Poznań pokonał Wisłę Kraków 2:1 i pozostaje w grze o mistrzostwo Polski. Mecz na Inea Stadionie nie obfitował w wiele sytuacji strzeleckich, a dwie bramki padły po fatalnych błędach.

Michał Jankowski
PAP / PAP/Bartosz Jankowski
Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla Lecha Poznań. Już w 9. minucie Radosław Majewski trafił do bramki Wisły Kraków. Pomocnik gospodarzy otrzymał podanie od Dawida Kownackiego i płaskim strzałem z dystansu zaskoczył Łukasza Załuskę. Wcześniej jednak to goście mogli wyjść na prowadzenie, ale Matus Putnocky zdołał obronić groźne uderzenie z pola karnego Patryka Małeckiego.

W 21. minucie było 2:0. Fatalnie zachował się Arkadiusz Głowacki, który za lekko głową zagrał do Łukasza Załuski, co wykorzystał Maciej Makuszewski. Prawy pomocnik Lecha Poznań wyprzedził bramkarza, minął go i umieścił piłkę w pustej bramce.

Kontaktowa bramka dla Wisły Kraków w 27. minucie również padła po błędzie. Matus Putnocky niepotrzebnie wyszedł poza pole karne, zderzył się z Wołodymyrem Kostewyczem, co umożliwiło Rafała Boguskiego zdobycie gola.

Podopieczni Kiko Ramireza przed przerwą mogli jeszcze wyrównać. Znów źle zachowała się defensywa Lecha Poznań, ale Boguski tym razem przestrzelił w dogodnej okazji.

W drugiej połowie przez długi czas brakowało groźnych sytuacji strzeleckich. Gra toczyła się głównie w środku pola. W 73. minucie Lech Poznań miał sporo szczęścia. Wprowadzony chwilę wcześniej Semir Stilić sprytnie uderzył z rzutu wolnego z ok. 17 metrów i piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka!

Poznaniacy jedyne zagrożenie stworzyli po niecelnych strzałach z pola karnego Radosława Majewskiego i Marcina Robaka. W ostatnich minutach goście starali się doprowadzić do wyrównania i kilka razy zakotłowało się w polu karnym Lecha. W doliczonym czasie gry z ostrego kąta w zewnętrzną słupek uderzył Boguski.

Po chwili sędzia zakończył mecz i Lech Poznań przełamał się po dwóch meczach bez zwycięstwach i wciąż pozostaje w walce o mistrzostwo Polski. Musi jednak wygrać z Jagiellonią Białystok i liczyć na porażkę Legii Warszawa z Lechią Gdańsk.

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:1 (2:1)
1:0 - Radosław Majewski 9'
2:0 - Maciej Makuszewski 21'
2:1 - Rafał Boguski 27'

Lech Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Maciej Wilusz (46' Lasse Nielsen), Wołodymyr Kostewycz - Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos (58' Łukasz Trałka) - Maciej Makuszewski, Radosław Majewski, Darko Jevti - Dawid Kownacki (78' Marcin Robak).

Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Matija Spicić, Ivan Gonzalez, Arkadiusz Głowacki, Jakub Bartkowski - Pol Llonch, Alan Uryga (63' Semit Stilić) - Rafał Boguski, Petar Brlek, Patryk Małecki - Zdenek Ondrasek (75' Paweł Brożek).

Żółte kartki: Matija Spicić, Jakub Bartkowski, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez(Wisła Kraków).

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).