Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

To ich goni Robert Lewandowski! Oto najbardziej utytułowani polscy piłkarze w historii

Robert Lewandowski jest rekordzistą polskiego futbolu już pod kilkoma względami, ale wciąż nie może się pochwalić tytułem najbardziej utytułowanego Polaka w historii piłki. Kto ma na koncie więcej trofeów? Będziecie zaskoczeni!
Maciej Kmita
Maciej Kmita

Nawet Boniek daleko w tyle

W sezonie 2016/2017 kilku Polaków wzbogaciło swoje CV o bardzo cenne sukcesy. Robert Lewandowski został mistrzem i zdobywcą Superpucharu Niemiec, Kamil Glik wygrał Ligue 1, a Łukasz Teodorczyk sięgnął po mistrzostwo Belgii. Do tego Łukasz Piszczek został zdobywcą Pucharu Niemiec, a Grzegorz Krychowiak może tytułować się zdobywcą Superpucharu i Pucharu Francji oraz Pucharu Ligi Francuskiej.

Poza Lewandowskim próżno jednak szukać tych graczy w czołówce listy najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy w historii. Dla Glika to dopiero pierwszy sukces w piłce klubowej, Krychowiak ma na koncie pięć trofeów, Teodorczyk - sześć, a Piszczek - siedem.

Mało tego, w pierwszej "20" najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy brakuje m.in. Zbigniewa Bońka i Józefa Młynarczyka. Pierwszy w trakcie kariery zdobył osiem trofeów, a drugi - dziewięć. Z drugiej strony mają oni najwięcej spośród Polaków triumfów w międzynarodowych rozgrywkach klubowych: Boniek wygrał ze Starą Damą Puchar Mistrzów, Puchar Zdobywców Pucharów i Superpuchar Europy, a Młynarczyk sięgnął z FC Porto po Puchar Mistrzów, Superpuchar Europy i Puchar Interkontynentalny.

A kto znalazł się na liście najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy w historii? Niektóre nazwiska mogą być sporym zaskoczeniem!

Robert Lewandowski zostanie w przyszłości najbardziej utytułowanym polskim piłkarzem w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (7)
 • Maar Burba Zgłoś komentarz
  "Dodajmy, że w latach 1990-2014 "Gucio" rozegrał dla tego greckiego klubu 390 ligowych spotkań, w których zdobył 245 bramek". Ulala, 24 lata. Kończąc karierę miał 50 lat a wszyscy się
  Czytaj całość
  Tottim zachwycają :D
  • V51 Zgłoś komentarz
   Panie Kmita ! Jak można porównywać sukcesy z Polskiej zaściankowej ligi z czasów PRL, gdzie kopacze byli na etatach w zakładach i jeszcze SPRZEDAWALI mecze, do występów BARDZO zdolnych
   Czytaj całość
   Rodaków Najzdolniejszych Prawdziwych Piłkarzy występujących w NAJSILNIEJSZYCH LIGACH ZACHODNICH a nie Irlandzkiej, Cypryjskiej i im podobnych. Porównywanie tylko dla GŁUPIEJ statystyki i dla wzięcia pieniędzy za byle coś co się napisało.
   • Piter Bono D Zgłoś komentarz
    Panie Kmita stuknij się pan w czoło i będzie panu wesoło !!! Nie wypisuj pan głupot !!! Jak pan nie widział meczów o super puchar 2016, puchar ligi 2017 i puchar Francji 2017 w których
    Czytaj całość
    nie wystąpił Krychowiak, nawet nie był w kadrze meczowej to jak może być zdobywcą tych tytułów ?!!!!!!!!!!! polski daremny pismak !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A tak na marginesie to Lato, Szarmach, Boniek i inni z lat 1974-82 mieli 3 miejsca na M.Ś. czego pańscy pupile nigdy nie osiągną !!! polski znawca piłki szmacianej !!!
    • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
     Przecież nie ilość się liczy tylko jakość! Na razie Lewandowski osiągnął mniej niż Zbyszek Boniek ale jest na dobrej drodze mu dorównać, a nawet go przeskoczyć!