Finał Ligi Mistrzów. Super gol Mario Mandżukicia

Ten gol przejdzie do historii Ligi Mistrzów. Ba, cała akcja będzie wspominana przez lata. Juventus Turyn w pierwszej połowie z Realem Madryt wyrównał wynik po cudownym trafieniu Mario Mandżukicia.

Jacek Stańczyk
PAP/EPA / GERRY PENNY

Piłka nie spadała przez kilkanaście sekund. Krążyła w powietrzu między piłkarzami Juventusu Turyn, aż w końcu dotarła do Mario Mandzukicia. A Chorwat będąc kilkanaście metrów od bramki, stojąc do niej tyłem i mając przeciwnika za sobą, po prostu strzelił. Piłka wpadła w okienko, Keylor Navas był bezradny. To było wyrównujące trafienie.

I można było tylko powiedzieć to, co na Twitterze napisał Gary Lineker. "WOW! Co za sensacyjny gol Mandzukicia. Fantastyczny początek meczu!"

Trafienie Chorwata było idealnym podsumowaniem kosmicznej pierwszej połowy walijskiego finału. Juventus przegrał jednak z Realem 1:4.

To trzeci gol Mandżukicia w tej edycji Ligi Mistrzów.