Polska - Rumunia. Król jest jeden! (Oceny)

Król jest jeden, w końcu zaświeciło słońce Neapolu. Polska rozbiła w sobotę Rumunię 3:1, a trzema golami popisał się Robert Lewandowski. Oto jak oceniliśmy naszą drużynę.

Jacek Stańczyk
Michal Nowak/ Newspix.pl

Wrócił!

Wojciech Szczęsny - 6. Nie wiadomo, co takiego zrobił bramkarz Romy, że wskoczył między słupki. Nie wiadomo, co takiego złego zrobił niezawodny Łukasz Fabiański, że Adam Nawałka posadził go na ławce. Może ma dziurawe rękawice, widzi trzy piłki albo zielone misie. Niezbadane są wyroki selekcjonera, ale na razie go bronią. Tak było i tym razem, choć dziś Szczęsny ładnie powychodził przed pole karne, kilka razy polatał przy niecelnych strzałach Rumunów. A gdy już mógł się wykazać, to piłka po strzale trafiła w jednego z rywali i kompletnie go zmyliła.

Skala 1-10 (nota wyjściowa 6)

Kto był waszym zdaniem najlepszym polskim piłkarzem w meczu z Rumunią?

Komentarze (36)
  • Piotrek Wozniak Zgłoś komentarz
    Jak można dac ocene 10/10 napastnikowi, który w marnuje sytuacje sam na sam, który wielokrotnie tracil pilke na rzecz kontry przeciwnikow i przez caly mecz jest cieniem samego siebie. 8 to
    Czytaj całość
    max co powinien otrzymać. Natomiast Zielinski to był dzisiaj asior - brawa Piotrze. Co do Nawalki - widać, ze EURO go niczego nie nauczylo.... Blaszczykowski kolejny raz w 70 minucie nie ma sil. Od 70 minuty jest powolny i mało dokładny... Nawalka wpuszcza 2 napastnikow zamiast wzmocnić skrzydla czy srodek pola.
    • wislok Zgłoś komentarz
      Myślę,że Lewy nie był najlepszym zawodnikiem, wsza nie zapominajmy,że 2 z 3 bramek to rzuty karne, wczoraj najlepszy mecz w kadrze zagrał Piotr Zieliński.
      • Cezariusz Zgłoś komentarz
        Najsłabszym ogniwem tej reprezentacji jest trener, który marnuje jej potencjał. Nasi czują się najlepiej grając od początku na 2 napastników i na pewno bez hamulcowego jakim jest
        Linetty. Wpuszczanie napastników pod koniec meczu to już zaburzanie obranego przez kilkadziesiąt minut stylu gry i nie przynosi rewelacyjnych efektów, choć w Bukareszcie Teodorczyk świetnie wsparł Lewandowskiego. Tylko kretyn tego nie widzi, tylko dyletant może trzymać takiego trenera na stanowisku.
        • Kasyx Zgłoś komentarz
          Rano oglądałem mecz po raz drugi i tak na spokojnie mogę ocenić. Zawodnikiem meczu bezsprzecznie Piotr Zieliński. Bardzo dobrze grał Mączyński. Z oceną Lewandowskiego mam problem.
          Zdobył trzy bramki (tego oczekujemy od napastnika) ale nie stanowił jakiegoś wielkiego zagrożenia. Wyjdę z tezą, że był to jego najsłabszy mecz za Nawałki. Minus dla selekcjonera za zmiany. To był praktycznie sabotaż. Po trzeciej bramce, z piłkarzy po raz kolejny uchodzi powietrze, a faken zamiast wzmocnić środek pola, wpuszcza dwóch kolejnych napastników! Przecież to to kryminał!!! Wczoraj się udało, następnym razem może nie być tak fajnie.
          • Mario Cortina Zgłoś komentarz
            jesli lewandowski 10?prawda super gol na 2-0 dwa pewne karne ale ... to tyle. tak zielinski mial by dostac 200 fenomenalny wlasnie on ten mecz wygral dla polski! krychowiak potwierdzil dlaczego
            w psg gra ile gra,wlasnie polacy po zejsciu maczynskiego grali w 10. kuba tez jakos do przodu malo albo mniej niz jestesmy przyzwyczajeni, grosicki jak grosicki na afere moze sie uda, robil dosc balagan w obronie rumunow, linetty z meczu na mecz gra lepiej, bez gilka jakos troche paniki w obronie, ale pewny jak cionek tak pazdan zrobili co zrobic mieli, jedrzejczyk piszczek super klasa swiatowa szczesny sie nudzil przy golu nic do powiedzenia, milik pokazal ze umie odebrac pilke ze chce grac, osobiscie czekam az znowu bedzie z robertem w ataku
            • Henryk Smykowski Zgłoś komentarz
              A po co wpuscili Krychowiaka
              • Grzegorz Antoniak Zgłoś komentarz
                Ci redaktorzy to chyba nie mają pojęcia o piłce albo ktoś im mówi co mają pisać Lewandowski 10 nota dobre sobie z całym szacunkiem dla Niego zagrał średni mecz moim zdaniem karny
                pierwszy na wyrost, sam na sam zmarnowane nie dochodził do sytuacji bramkowych, Krychowiak z taką samą notą jak Mączyński to lekka przesada, Mączyński dwa prostopadłe genialne podania w sumie dobry mecz moim zdaniem pierwsza połowa należała do niego, ogólnie mecz średni wszystkie bramki ze stałych fragmentów ale brawo za zwycięstwo :)
                • abiturient Zgłoś komentarz
                  Dla dobrego zawodnika zdobycie gola z karnego to zwykła formalność. Nie wykorzystać, to tak jakby nie trafić łyżką do talerza.
                  • Martainn Zgłoś komentarz
                    Tak sobie czytam komentarze ekspertów i aż musiałem wynik sprawdzić. Bo odmoszę wrażenie że to chyba nie było 3:1 tylko 1:3.
                    • Andrzej Adamski Zgłoś komentarz
                      Zieliński nr.1 Wiele osób przez dmuchanie balona przez media podnieca się do granic możliwości. Jednak sportowo nie jest aż tak super jak wygląda ostatecznie. W pierwszej połowie były
                      dwie 100 % sytuacje gdzie w lidze okręgowej by padły bramki tu jednak zostało to zmarnowane. Dużo wybijania piłki na oślep przy korzystnym rezultacie gdzie to przeciwnicy powinni się bronić. Kiwanie na własnej połowie mając przed sobą dwóch przeciwników a nie wiele dalej kolegę do którego można podać. Ci co są w wielkiej euforii powinni mecz oglądnąć drugi raz. Ale też trzeba się cieszyć bo to jest wielki sukces a szczęście sprzyja lepszym. Ważne 3pkt. Mamy zdolnych zawodników. Szkoda jednak i to potwierdza to co mówię, że tu najwyższą ocenę dostaje Robert któremu chwała za bramki jednak najlepszym zawodnikiem był zdecydowanie Zieliński.
                      • Stevie Wonder Zgłoś komentarz
                        Lewy udwodnił że ma drewniane giry, nawet karnego nie potrafi prawidłowo strzelić (dwutakt). Czy doczekamy meczu bez tego bogacza? Reprezentacja to nie sejm - tam nadał by się taki talent.
                        • Andy87 Zgłoś komentarz
                          Lewandowski to za samo wyjście na boisko dostaje 10 pół kraju ma go za Boga a dziennikarze pierdzielą tak, że nie da się słuchać. Robert strzelał bramki to fakt, ale jedynie główkę
                          na 2-0 mozna docenić. Reszta meczu bardzo blada, rozkojarzony, bez przetrzymania piłki, bez zastawienia... czyż nie tego się oczekuje od napastnika i to tego formatu...? Grosicki to mój ulubieniec... zachwyt wszem płynie nad jego grą, owszem Grosik jest dobry, ale na 15 minut gry w ataku bo potem brakuje paliwa w baku i robi juniorskie błędy a w obronie to on nie istnieje. Błaszyczkowski już od kilku spotkań ogranicza się do defensywy, w ataku wygląda na wypalonego. Dodajmy do tego zamiłowanie Nawałki do dwóch defensywnych pomocników. Ja osobiście stawiałbym na Klicha, który jest zwinniejszy i ma lepsze rozegranie od Karola. Krycha nie zapomniał jak się gra w piłkę, dryguję całą defensywa, zastawienie piłki ma jak za Euro, jednak brakuje mu minut na boisku co widać zwłaszcza przy wyprowadzaniu piłki. Dzisiaj Druga linia to...... Zieliński, chłopak od czasu trenerki Waldka Fornalika powinien grać w wyjściowym składzie. Waldek postawił na niego i słusznie. Świetna technika, opanowanie piłki, zwinność, balans, precyzja podań czy dośrodkowań. On miał to już 4 lata temu.... Schowali chłopaka w cień... po meczu z Ukrainą na Euro zmieszali go z błotem, gdzie jest Kowalczyk który powiedział, że on w kadrze nie powinien już nigdy zagrać ?Dziś Ci sami są zachwyceni, zero wstydu.... Co do całego zespołu, nie podzielam optymizmu mediów. Kadra zagrała bardzo przeciętnie. Mamy wielkie dziury na skrzydłach które i tak wyglądają najgorzej od wielu wielu lat. Brak przeciętnych zmienników....Dziwi mnie, że trener daje grać Milikowi i Teodorczykowi... znamy ich wartość wiemy na co ich stać a gdzie zmiennicy Kuby, Kamila, Łukasza, Artura.... jeden z nich wypadnie i mamy wielki problem i improwizację.... środkiem stoimy świetnie lista środkowych obrońców, napastników a zwłaszcza pomocników która dałaby radę jest długa.
                          • Olo77 Zgłoś komentarz
                            artykuł jakiegoś amatora, a już na 100% kogoś kto NIE oglądał meczu. Samo czepianie się o Szczęsnego w bramce oznacza jedno: gość nie zna się na piłce i ogląda TYLKO mecze
                            reprezentacji (serie A to widział tylko napis w serwisie WP.pl), totalna porażka. Ale danie Lewemu 10 jest przesadą, max 8 (genialna bramka ale miał kilka nieznośnych strat po których nie miał ochoty na próbę odbioru... zrozumiałe mimo krótkiego urlopu ma za sobą ciężki sezon. Ale 10 się nie należy i już. Co do Krychowiaka to biorąc pod uwagę danie praktycznie samych 6 i 7 to jemu należy się tylko 5.