Baraże o Primera Division: skromne zwycięstwo Cadiz, skandaliczna decyzja sędziego

W pierwszym półfinałowym meczu o awans do Primera Division Cadiz pokonał na własnym boisku Teneryfę 1:0. Wynik powinien być wyższy, jednak fatalny błąd popełnił sędzia spotkania.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Już w 14. minucie jeden z graczy Cadiz skierował piłkę do siatki po strzale głową. Radość gospodarzy przerwał arbiter, odgwizdując faul na zawodniku gości. Problem w tym, że piłkarz Teneryfy potknął się o... własne nogi.

Cadiz był zespołem lepszym, stworzył więcej okazji i zasłużenie wygrał 1:0 po trafieniu z dystansu Agera Aketxe. Przy uderzeniu katastrofalnie zachował się golkiper, który nawet nie rzucił się w kierunku piłki.

Rewanż odbędzie się w niedzielę. W drugim barażowym meczu Getafe zremisował na wyjeździe z Huescą 2:2. Do Primera Division awansuje zwycięzca finału.

Wcześniej do najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii awansowały Levante i Girona.

SD Huesca - Getafe CF 2:2 (0:0)
0:1 - Jorge Molina (k.) 51'
0:2 - Jorge Molina 74'
1:2 - Vinicius Araujo 76'
2:2 - Juanjo Camacho 90'

Cadiz CF - Tenerife 1:0 (0:0)
1:0 - Ager Akethe 64'