ME U-21 2017. Polska - Szwecja: UEFA obudziła potwora! Dawid Kownacki i długo, długo, długo nikt (oceny)

Maciej Kmita

Znów się mylili

Tomasz Kędziora: 4. Zagrał słabiej niż ze Słowacją. Z piłką przy nodze był elektryczny, a w defensywie brakowało mu zdecydowania. Przy akcji, która dała Szwecji gola na 1:1 weszli sobie z Janem Bednarkiem w kompetencje i w efekcie ich nieporozumienia piłka trafiła do Alexandra Franssona, a po chwili wylądowała w naszej bramce. Niewiele dał drużynie w obronie i jeszcze mniej w ataku.

Jan Bednarek: 5. Poza wspomnianą przy Tomaszu Kędziorze sytuacją z 36. minuty nie można mieć większych zastrzeżeń do jego gry. Kilka pojedynków wygrał w dobrym stylu, kilka przegrał, ale wtedy z asekuracją pospieszyli mu koledzy. Przeciętny, ale nie zły występ lechity.

Jarosław Jach: 4. Ponosi największą winę za stratę drugiego gola - to właśnie jemu w końcowej fazie uciekł Jacob Larsson, który zamienił na bramkę dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do tego popełniał proste błędy w rozegraniu, po których Szwedzi ruszyli z kilkoma kontrami. Nie był pewnym ogniwem obrony.

Paweł Jaroszyński: 5. Solidny, lepszy niż przeciwko Słowacji występ obrońcy Cracovii. W defensywie interweniował pewnie i skutecznie, choć nie miał dużo wsparcia od Łukasza Monety. Znów jednak mało go było w ofensywie, a gra do przodu była dotąd jego znakiem rozpoznawczym.

(skala ocen: 1-10, wyjściowa: 6)

Polska awansuje do półfinału ME U-21 2017?

Komentarze (20)
  • Artur Kowalski Zgłoś komentarz
    ocena trenera 0, kompletne zero
    • Błażej Pietrzak Zgłoś komentarz
      Zdaję się, że tajemna sztuka piąstkowania dla Wrąbla to zbyt duże wyzwanie puki co... W meczu ze Słowakami dawał ciała i niestety przy drugiej bramce dla Szwedów też się nie
      Czytaj całość
      popisał.
      • MArcin Andrzejczak Zgłoś komentarz
        Pierwsza zmiana to trener który nie reaguje na sytuacje boiskową, chyba że tak ma byc ... Dorna = Smuda U21
        • mamir Zgłoś komentarz
          Brawo Dawid trzymam za ciebie kciuki. Juz niedlugo wszyscy zobacza jaki jestes wielki.Szkola Lecha jest dobra szkola.
          • pablo80 - RSKZ Zgłoś komentarz
            Pytanie do pana Kmity... Co oznacza: "miał bardzo czasu na reakcję"???
            • szneider Zgłoś komentarz
              Dawidowicz beznadziejny, widać to już było w pierwszym meczu. Wrąbel swoimi wznowieniami raczej nie pomógł, a zaszkodził. Zdecydowanie Kownacki, można go porównać do Kubiaka.
              • Mariusz Barej Zgłoś komentarz
                Dla Mnie oceny jak najbardziej trafne, no moze poza Dawidowiczem tu - 1 do oceny, chlopak nie ma przegladu pola, i ciekawe jest to ze w kadrze sie znalazl. I linetty +1 do oceny, ktora
                zmniejszyl mu wlasnie Dawidowicz. Nie jest to Kante aby obstawic caly blok DM, ale tam gdzie byl bylo dobrze.
                • Kesper85 Zgłoś komentarz
                  Dawidowicza to mógłby zastąpić jakikolwiek 20 latek grający w ekstraklasie z korzyścią dla reprezentacji [ wliczając nawet bramkarza który miałby grać za niego w polu...]. Jak żyję
                  nie widziałem tak bezużytecznego piłkarza 2 mecze z rzędu.On wygląda tak jakby nie wiedział co się dzieje i co ma robić
                  • Zdzisław Ciapaty Zgłoś komentarz
                    Wrąbel ani jednego celnego wznowienia gry w okolice połowy. Wszystko jebubu na aferę jak w A klasie!!!
                    • Qriss Zgłoś komentarz
                      jak patrze na note Dawidowicza "3" to już wiem że jakiś idiota przydziela te oceny, nawet na 1 nie zasłużył, a to że trener go zmienił w 88 minucie pokazuję na jaką szkodę działa
                      dla reprezentacji Polski, ślepy Dorna nawet nie potrafi dobrze 11 wytypować
                      • Gvynbleidd Zgłoś komentarz
                        Moje oceny: Wrąbel - 4,5 - wpuścił co się dało, obronił co się dało. Dostałby 5, ale fatalnie wznawiał grę długimi bezsensownymi wybiciami - raczej do zmiany, bo Drągowski ani
                        Stryjek raczej słabsi nie są Kędziora - 6,5 - dobrze w obronie, ale bez błysku w ataku. Zbyt często nie dogadywał się z Frankowskim i ataki niewiele dawały Bednarek - 6,5 - bez fajerwerków, ale i bez większych błędów. Często łatał złe ustawienie Jacha i nieogranięcie Dawidowicza Jach - 5 - widać brak ogrania, popełniał widoczne błędy, ale zaliczył też kilka dobrych interwencji - raczej do zmiany Jaroszyński - 4 - mało widoczny, kilkukrotnie mocno spóźniony w obronie, w ataku pokazał się nieco tylko w ostatnich minutach - warto by go zastąpić, ale... nie ma kim, bo Dorna nie powołał innego lewego obrońcy - chyba że Moneta Frankowski - 5,5 - trochę wiatru z przodu, słaby w obronie, zbyt często przyjmował piłkę odwracając się w kierunku polskiej bramki i mało korzystał ze swojego największego atutu - szybkości Linetty - 7 - prawie cały środek pola musiał obstawiać sam przy beznadziejnym Dawidowiczu, dużo szarpał, niestety poza Kownackim nie miał z kim grać - reszta kolegów uciekała od piłki Dawidowicz - 0 - beznadzieja, żenada, brak słów... - aż się prosi o Murawskiego, ewentualnie Kubickiego Moneta - 4,5 - dobrze znalazł się do strzału po podaniu Kownackiego, pierwsza połowa przyzwoita, w drugiej w ogóle zniknął. Kownacki - 9 - gol, asysta, był wszędzie, szarpał za 3 przy bladym Stępińskim był praktycznie jedynym zawodnikiem do gry w środku pola dla grającego od obrońców Linettego Stępiński - 4 - kolejny bylejaki mecz, zero agresji i pressingu, kiedy przypadkiem znalazł się przy piłce koniecznie chciał strzelać z każdej pozycji - po dzisiejszym meczu zdecydowanie powinien go zastąpić Piątek, bo Niezgoda nie wykorzystał swojej szansy w obu meczach Niezgoda - 4,5 - ze dwa czy trzy razy zagrał nieźle, oprócz tego niewidoczny i głupia żółta kartka Lipski - 5 (na zachętę) - lepszy występ niż przeciw Słowacji, dwa czy trzy niezłe dogrania i znacznie więcej chęci do gry niż w pierwszym meczu. Niestety wygląda jakby miał siły na max 30 minut gry. Piątek - 6 - mimo ledwie kilku minut wywalczył rzut karny, naciskał na obrońców i stwarzał przewagi w polu karnym. Nota mało obiektywna, ale trochę "na kredyt", bo pokazał, że może być użyteczny grając dłużej
                        • Pawel Palicki Zgłoś komentarz
                          Ten trener jest cienki jak polsilver!!!Bez urazy ale gdybyśmy zastosowali grę taka jak reprezentacja czyli nie obrona Częstochowy ale pilnowanie środka pola i grę do przodu to bylibyśmy
                          nie do pokonania....Z takim potencjałem jak ten to mogliśmy dojść nawet do półfinału a gdyby był ZIELIŃSKI i w dobrej formie MILIK do mielibyśmy PUCHAR!!!!!
                          • zuraw Zgłoś komentarz
                            Nie wiem co za mecz autor artykułu oglądał (pomijając docenienie Kownackiego). Kędziora który jako jedyny z obrońców działał z przodu i właściwie nie przypominam sobie groźnej
                            akcji Szwedów lewą flanką "niewiele dał w ofensywie i słaby w obronie - 4", Jaroszyński który był praktycznie niewidoczny i stworzył Szwedom setkę - 5 Bednarek, który grał tym razem praktycznie bezbłednie - ta sama ocena co Jaroszyński. Linetty, który był jednym z dwóch Polaków na boisku którym się zarówno chciało jak i potrafili - 5? Wrąbel, zamiast którego równie dobrze możnaby (w drugim kolejnym meczu) powiesić firanę w bramce, i który koszmarnie spowalniał grę gdy musieliśmy się spieszyć - 6? Czy to jest jakiś protegowany autora?