ME U-21 2017. Anglia - Polska. Czarna rozpacz. Bez obrony, bez pomocy, bez ataku, bez stylu (oceny)

Maciej Kmita

Kryminał

Tomasz Kędziora: 4. Najlepszy z bloku defensywnego, ale tylko dlatego, że jako jedyny z obrońców nie popełnił rażącego błędu, który skutkowałby stratą bramki. Marzył o zmierzeniu się z Anglikami i przekonał się, że do Premier League jeszcze "trochę" mu brakuje. Przegrywał pojedynki na skrzydle, a w ofensywie nie istniał.

Jan Bednarek: 2. Po pierwszej połowie zasłużył jeszcze na umiarkowane pochwały, bo radził sobie z Anglikami w swoim sektorze, ale po zmianie stron mocno spuścił z tonu, a między 79. a 82. minutą zupełnie odcięło mu prąd. Najpierw dostał żółtą kartkę za krytykę orzeczeń sędziego, a potem w prosty sposób dał się ograć Tammy'emu Abrahamowi i ratował się faulem, za który dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. A sprokurowany przez niego rzut karny na gola zamienił Lewis Baker.

Jarosław Jach: 3. W 6. minucie interweniował nieudanie po strzale Demaraia Graya i trącił piłkę głową, utrudniając interwencję będącemu już w powietrzu Jakubowi Wrąblowi. A całe nieszczęście zaczęło się od podjęcia złej decyzji, bo powinien przyjąć strzał na korpus. W 33. minucie, jak w meczu ze Szwecją, zgubił zawodnika przy rzucie rożnym i tylko świetna parada Wrąbla uratowała Polskę przed stratą gola. W drugiej połowie całkowicie pogubił się na boisku, choć ustrzegł się takich błędów jak przed przerwą.

Paweł Jaroszyński: 2. Już w pierwszej połowie Anglicy wzięli go na karuzelę i dwa razy aż wylądował na murawie. W 69. minucie popełnił boiskowy kryminał, tracąc piłkę na połowie rywali i pozwalając Anglikom na wyprowadzenie kontry, która dała rywalom gola na 2:0. O tym, że nic nie wniósł do gry w ataku, nawet nie trzeba już szerzej wspominać.

(skala ocen: 1-10, wyjściowa: 6)

Czy spodziewałaś/spodziewałeś się lepszego występu Polski na ME U-2 2017?