Wystartowała Liga Mistrzów. Klub z Gibraltaru pokonał starego znajomego Legii

Mistrz Gibraltaru College Europa FC wygrał na wyjeździe 2:1 z New Saints FC w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. FC Santa Coloma z Joanem Capdevillą w składzie przegrał 0:1 z Alaszkertem Erewań.

W I rundzie eliminacji bierze udział 10 drużyn. Osiem wybiegło na boisko we wtorek.

Pierwszy gwizdek w nowej edycji Ligi Mistrzów wybrzmiał w Armenii. Alaszkert Erewań wypracował sobie przewagę 1:0 na półmetku dwumeczu z FC Santa Coloma dzięki bramce młodego Serba Urosa Nenadovicia.

Na pozycji prawego obrońcy w zespole z Andory zagrał 39-letni Joan Capdevila, były reprezentant Hiszpanii, który niemal dokładnie rok temu debiutował w FC Santa Coloma. Przeciwnikiem był również Alaszkert. Wówczas Ormianie wygrali u siebie 3:0, a tym razem trzy razy niżej, co daje szansę Capdevili i spółce w rewanżu.

Także rok temu mistrz Gibraltaru odnosił swoje pierwsze zwycięstwa w europejskich pucharach. Na rozgrzewkę Lincoln Red Imps pokonał Florę Tallin, a później sensacyjnie Celtic Glasgow. Tym razem Gibraltar w Lidze Mistrzów reprezentuje College Europa FC i rywalizuje z walijskim New Saints FC, starym znajomym Legii Warszawa z 2013 roku. Zaczął od mocnego uderzenia, czyli gola w 7. minucie, ale tuż przed przerwą dał sobie odebrać prowadzenie.

Po przerwie twardy brytyjski futbol i niewiele wskazywało na zmianę kompromisowego wyniku. O element finezji zadbał Kike Gomez i technicznym strzałem dał zwycięstwo 2:1 College Europa FC.

Hibernians FC wygrał 2:0 z estońskim Infonetem Tallin. W drużynie z Malty wystąpiło aż czterech Brazylijczyków i autorem pierwszego gola był jeden z nich, Jorginho. Przy drugim asystował Jackson Lima. Dla odmiany na Wyspach Owczych zagrało trzech Nigeryjczyków. Vikingur pokonał 2:1 Bośniaków z Trepcy Mitrovica.

W środę rywalizować będą piłkarze Linfield FC i SP La Fiorita.

Legia Warszawa rozpocznie walkę o awans do fazy grupowej w następnej rundzie. Przeciwnikiem mistrza Polski będzie fiński IFK Mariehamn.

I runda eliminacji Ligi Mistrzów:

Alaszkert Erewań - FC Santa Coloma 1:0 (1:0) 1:0 - Uros Nenadović 39'

New Saints FC - College Europa FC 1:2 (1:1) 0:1 - Alex Quillo 8' 1:1 - Scott Quigley 44' 1:2 - Kike Gomez 78'

Hibernians FC  - Infonet Tallin 2:0 (0:0) 1:0 - Jorginho 63' 2:0 - Bjorn Kristensen 73'

Vikingur - Trepca Mitrovica 2:1 (1:1) 1:0 - Gunnar Vatnhamar 17' 1:1 - Fiton Hajdari 39' 2:1 - Adeshina Lawal 73'

Czy College Europa FC awansuje do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów?