Liga Mistrzów: klub z San Marino trafiony w 89. minucie

Linfield FC z Irlandii Północnej wygrał 1:0 z SP La Fiorita, czyli najlepszym klubem San Marino w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Gola strzelił dopiero w 89. minucie.

Trofeum Ligi Mistrzów AFP / Fabrice COFFRINI / Trofeum Ligi Mistrzów
W I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów bierze udział 10 klubów. Osiem wybiegło na boisko we wtorek i najciekawszym wydarzeniem było pierwsze w historii zwycięstwo College Europa FC, mistrza Gibraltaru 2:1 na wyjeździe. Pokonał starego znajomego Legii Warszawa z 2013 roku - New Saints FC.

Swoją wygraną poza San Marino próbowali odnieść w środę piłkarze SP La Fiorita. Postawili na grę z kontrataku z wykorzystaniem napastnika Emiliano Olcese. Ze strony doświadczonego Argentyńczyka brakowało jednak konkretów. Przez 90 minut La Fiorita nie oddała celnego strzału.

Przeciwnikiem sanmaryńczyków był Linfield FC, mistrz Irlandii Północnej. Miał ponad 60 procent posiadania piłki, oddał cztery razy więcej uderzeń, ale przez godzinę tylko dwa w światło bramki. W 64. minucie nie wykorzystał rzutu karnego i gdy zanosiło się na remis, w 89. minucie gola na 1:0 dla Linfield zdobył Jordan "Sukka" Stewart. Rewanż za tydzień na południu kontynentu.

Legia Warszawa rozpocznie walkę o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów w następnej rundzie. Jej przeciwnikiem będzie fiński IFK Mariehamn.

Linfield FC - SP La Fiorita 1:0 (0:0)
1:0 - Jordan Stewart 89'

W 64. minucie Aaron Burns (Linfield) nie wykorzystał rzutu karnego.

Czy mistrz San Marino odrobi stratę w rewanżu na własnym stadionie?