Puchar Polski: kompromitacja Odry Opole. Pomocnik w bramce Drutex-Bytovii

W rundzie wstępnej Pucharu Polski skompromitowali się piłkarze Odry Opole, którzy przegrali 0:5 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W bramce Drutex-Bytovii stanął pomocnik, a Znicz Pruszków zdobył gola z połowy boiska.

przywitanie zawodników Odry Opole / Na zdjęciu: przywitanie zawodników Odry Opole
W Odrze Opole zmienił się trener, ale nie zmienił się styl, w jakim drużyna zaczyna sezon. Rok temu przegrała 0:3 z Siarką Tarnobrzeg w rundzie wstępnej Pucharu Polski, a tym razem 0:5 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Odra jest beniaminkiem Nice I ligi, czyli będzie występować dwa szczeble wyżej niż drużyna z Mazowsza. Na boisko kompletnie tego nie pokazała. Po pierwszej połowie przegrywała 0:3, a po 90 minutach 0:5. Trener Mirosław Smyła spalił się ze wstydu w swoim debiucie.

Drutex-Bytovia Bytów awansowała po pięknym pościgu. Po nieco ponad 50 minutach przegrywała 0:2 z ŁKS-em Łomża, ale potrafiła uciec znad przepaści. Dzięki dubletom Janusza Surdykowskiego i Bartosza Biela zmieniła wynik na 4:2. Mecz dokończyła z pomocnikiem Wojciechem Wilczyńskim między słupkami. Czerwoną kartkę dostał Mateusz Oszmaniec, a trener Adrian Stawski nie miał już możliwości wprowadzenia rezerwowego golkipera. Następnym przeciwnikiem bytowian będą Błękitni Stargard, którzy odnieśli w sobotę najwyższe zwycięstwo 7:0 z MKP Szczecinek.

Gola z połowy boiska strzelił Znicz Pruszków. Bramkarza Dominika Puska zaskoczył w 33. minucie lobem Maciej Machalski. To było jedyne trafienie spadkowicza z Nice I ligi, który przegrał 1:3 z regionalnym przeciwnikiem Legionovią Legionowo.

Nie popisali się piłkarze Stomilu Olsztyn, którzy przegrali konkurs rzutów karnych z Wartą Sieradz. Umiejętność strzelania jedenastek zdecydowała również o awansach Ruchu Zdzieszowice i Stali Rzeszów. Mecz na Podkarpaciu był dreszczowcem. Stal zmierzyła się z Olimpią Zambrów i aż cztery gole padły w dogrywce. Ostatni Pawło Hordijczuka w 119. minucie na 3:3. Była to odpowiedź na hat-tricka Kamila Jackiewicza dla Olimpii.

Nadspodziewanie trudną przeprawę miał GKS Tychy ze zbudowaną w pośpiechu Kotwicą Kołobrzeg. Drużyna ze Śląska zbroi się z myślą o awansie do Lotto Ekstraklasy, a mecz nad morzem pokazał, że ma nad czym pracować. Opór Kotwicy złamała dopiero w 75. minucie i wygrała 2:0. Na północy Polski napracowali się również piłkarze MKS-u Kluczbork, którzy trzy razy wychodzili na prowadzenie w spotkaniu z Gryfem Słupsk. IV-ligowiec nie odpowiedział dopiero na trafienie Marcina Niemczyka na 3:2 w 77. minucie, a cały pojedynek MKS wygrał 4:2.

Runda wstępna Pucharu Polski:

MKP Szczecinek - Błękitni Stargard 0:7 (0:5)
0:7 - Sebastian Inczewski 72'

Chełmianka Chełm - Rozwój Katowice 1:0 (1:0)
1:0 - Przemysław Banaszak 13'

Legionovia Legionowo - Znicz Pruszków 3:1 (1:1)
1:0 - Mateusz Żebrowski 32'
1:1 - Maciej Machalski 33'
2:1 - Mateusz Kwiatkowski 47'
3:1 - Patryk Koziara 86'

ŁKS Łomża - Drutex-Bytovia Bytów 2:4 (1:0)
1:0 - Michał Sadowski 21'
2:0 - Marek Kaliszewski 51'
2:1 - Janusz Surdykowski (k.) 57'
2:2 - Janusz Surdykowski 63'
2:3 - Bartosz Biel 85'
2:4 - Bartosz Biel 90'

Podhale Nowy Targ - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)

3:3 - Pawło Hordijczuk 119'

Gryf 95 Słupsk - MKS Kluczbork 2:4 (1:1)
0:1 - Kamil Nitkiewicz (k.) 21'
1:1 - Łukasz Stasiak (k.) 28'
1:2 - Sebastian Deja 51'
2:2 - Damian Mikołajczyk 67'
2:3 - Marcin Niemczyk 77'
2:4 - Sebastian Deja 90'

Wisła Puławy - Raków Częstochowa 3:2 (1:1)
1:0 - Alen Ploj 9'
1:1 - Adam Mesjasz 38'
2:1 - Sylwester Patejuk 60'
2:2 - Adam Mesjasz 84'
3:2 - Jakub Smektała 90'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Odra Opole 5:0 (3:0)

1:3 - Peter Mazan 90'

Czy porażka 0:5 Odry Opole to największa sensacja rundy wstępnej Pucharu Polski?