Eredivisie: Feyenoord wiceliderem

Feyenoord Rotterdam pokonał na De Kuip VVV Venlo 4:1 i awansował na drugie miejsce w tabeli Eredivisie. Piłkarze Berta van Marvijka pozostaną wiceliderami najprawdopodobniej tylko do niedzielnego popołudnia, kiedy to Ajax zmierzy się w Amsterdamie z Willem II Tilburg.

Daniel Rosół

Beniaminek rozgrywek tylko przez chwile wydawał się groźnym rywalem dla Feyenoordu, gdy w 13. minucie Keisuke Honda doprowadził do wyrównania, odrabiając straty z 5. minuty, kiedy to bramkę zdobył Luigi Bruins. Feyenoord jeszcze przed przerwą wypracował sobie solidną przewagę, a po zmianie stron rywala dobił Nuri Sahin, który wykorzystał podanie Michaela Molsa i ustalił końcowy wynik.

Ciekawie było w Enschede, gdzie Twente pokonał 4:3 Vitesse Arnhem. Spotkanie długo było wyrównanym pojedynkiem, jednak w 77. minucie Alexander Buttner ukarany został żółtą kartką. Osłabieni goście pozwolili strzec sobie dwie bramki, na które odpowiedział tylko Claudemir, ale jego trafienie jedynie zmniejszyło rozmiary porażki.

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie De Graafschap z Heraclesem Almelo. Natomiast NAC Breda nie miał problemów z pokonaniem najsłabszego w lidze Excelsioru Rotterdam.