Młoda Ekstraklasa: Zwycięstwa Jagiellonii, Górnika i Arki

W piątek rozpoczęła się 23. kolejka Młodej Ekstraklasy. W czterech spotkaniach padło 11 goli, a komplet punktów zainkasowały: Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze oraz Arka Gdynia. Bramek nie odnotowano tylko we Wronkach, gdzie Lech Poznań zremisował z Piastem Gliwice 0:0.

Dwa oblicza miał mecz w Białymstoku. Do przerwy Jagiellonia przegrywała z Wisłą 0:1, lecz po zmianie stron wykorzystała liczebną przewagę (po czerwonej kartce dla Mateusza Rajfura) i zaaplikowała rywalom trzy gole, nie tracąc żadnego. Klasycznym hat-trickiem popisał się Michał Twardowski.

Pewne zwycięstwo odniósł też Górnik Zabrze. Trójkolorowi pokonali na własnym stadionie Śląsk Wrocław 2:0 po trafieniach Piotra Madejskiego i Łukasza Rupy. Ekipa Marka Piotrowicza zrównała się ilością punktów z liderem rozgrywek, Ruchem Chorzów.

Triumf gospodarzy odnotowano także w Gdyni, gdzie Arka pokonała ŁKS 3:1. Gospodarze rozstrzygnęli losy tego pojedynku już w pierwszej połowie, po której prowadzili różnicą trzech goli.

Bramek nie odnotowano tylko na stadionie we Wronkach. Lech Poznań przerwał fatalną passę sześciu porażek z rzędu i zainkasował jedno oczko w starciu z Piastem Gliwice. Niewiele jednak brakowało, a ekipa z Górnego Śląska wracałaby do domu z pełną pulą. W doliczonym czasie gry Łukasz Krzycki nie wykorzystał rzutu karnego.

Kolejne spotkania 23. kolejki Młodej Ekstraklasy odbędą się w sobotę. Cracovia Kraków zmierzy się z Legią Warszawa, a Odra Wodzisław podejmie Polonię Bytom.