Gol Łukasza Gikiewicza. Jego zespół w półfinale

Łukasz Gikiewicz zdobył gola w wygranym przez Al-Faisaly meczu z Al-Wahda (2:1). Dzięki temu zwycięstwu zespół Polaka zapewnił sobie awans do półfinału Arabskich Mistrzostw Klubowych.

Karol Borawski
Łukasz Gikiewicz East News / Na zdjęciu: Łukasz Gikiewicz
Arabskie Mistrzostwa Klubowe odbywają się w Egipcie. W rozegranym w piątek meczu Al-Faisaly zapewniło sobie grę w najlepszej czwórce turnieju.

Jordański zespół przegrywał do przerwy 0:1. Gikiewicz doprowadził do remisu w 76. minucie, a zwycięską bramkę zdobył w 90. minucie Akram Zuway.

Al-Faisaly wygrało grupę A z kompletem punktów.

29-letni Gikiewicz to pierwszy polski piłkarz w jordańskiej ekstraklasie. Jordania jest szóstym krajem, w którym występuje, odkąd w 2013 roku wyjechał z Polski. Wcześniej grał na Cyprze, w Kazachstanie, Bułgarii, Arabii Saudyjskiej i Tajlandii.

Al-Faisaly - Al-Wahda 2:1 (0:1)
0:1 - Mourad Batna 41'
1:1 - Łukasz Gikiewicz 76'
2:1 - Akram Zuway 90'

Czy Gikiewicz podjął dobrą decyzję dotyczącą gry w Jordanii?