II liga: w Radomiu zgodnie z planem. Radomiak punktuje, Leandro strzela

Radomiak Radom wygrał 3:1 z Siarką Tarnobrzeg w 2. kolejce II ligi i ma komplet punktów w tabeli. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Rozwoju Katowice i ROW-u 1964 Rybnik.

PAP / Stanisław Rozpędzik
Tak samo jak w poprzednim meczu Radomiaka Radom impas strzelecki przerwał Leandro Rossi. Brazylijczyk jest od lat najlepszym snajperem zespołu i na początku nowej kampanii nie każe długo czekać na swoje trafienia. W 51. minucie wykorzystał płaskie podanie Kamila Cupriaka i przymierzył do bramki Siarki Tarnobrzeg.

Po golu zrobiło się rozrywkowo. Siarka potrafiła zdobyć bramkę w dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Konrada Stępnia, ale Radomiak odpowiedział jej dwoma golami. Cupriak dorzucił trafienie do asysty, a wynik na 3:1 ustalił Jakub Rolinc. Czech podpisał kontrakt kilka dni temu i zdobył premierowego gola w Polsce.

Rozwój Katowice odniósł pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Marka Koniarka. Po pucharowej wpadce i nieudanej inauguracji drużyna ze Śląska pokonała 2:0 Wisłę Puławy. Szkoleniowcowi opłaciła się cierpliwość, ponieważ postawił na prawie identyczną jedenastkę jak tydzień temu w przegranym 1:3 meczu z Wartą Poznań. Jedyna roszada to wejście do bloku obronnego Michała Szeligi za Przemysława Gałeckiego.

Po stronie Wisły Puławy więcej doświadczenia i mocnych nazwisk, ale na razie drużyna nie pozbierała się po spadku z Nice I ligi. Przez 180 minut nie zdobyła gola i punktu.

Zadowoleni są z siebie także piłkarze ROW-u 1964 Rybnik. Również na Śląsku i również pierwszy raz w sezonie zwyciężyli. Punktowanie Olimpii Elbląg przez Kamila Spratka i Przemysława Brychlika do stanu 3:0 trwało tylko osiem minut. Olimpijczycy odpowiedzieli tylko golem honorowym Jakuba Bojasa z rzutu karnego.

2. kolejka II ligi:

Siarka Tarnobrzeg - Radomiak Radom 1:3 (0:0)
0:1 - Leandro 51'
0:2 - Kamil Cupriak 73'
1:2 - Konrad Zaradny 75'
1:3 - Jakub Rolinc 80'

Rozwój Katowice - Wisła Puławy 2:0 (1:0)
1:0 - Kamil Łączek 29'
2:0 - Przemysław Mońka 49'

ROW 1964 Rybnik - Olimpia Elbląg 3:1 (2:0)
1:0 - Kamil Spratek 41'
2:0 - Przemysław Brychlik 44'
3:0 - Przemysław Brychlik 49'
3:1 - Jakub Bojas (k.) 83'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak Radom będzie liderem po rundzie jesiennej?