Anglia: premierowy gol Kamila Grosickiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Regan  / Kamil Grosicki w barwach Hull City
Getty Images / Michael Regan / Kamil Grosicki w barwach Hull City

Kamil Grosicki strzelił swoją premierową bramkę na angielskich boiskach. Stało się to w meczu 2. kolejki The Championship Hull City - Burton (4:1).

Polak w pierwszej kolejce zanotował asystę, a jego drużyna zremisowała z Aston Villą 1:1. W sobotę Kamil Grosicki znów był bardzo aktywny, a na listę strzelców wpisał się w 51. minucie i co ciekawe, zrobił to po uderzeniu głową. Ten gol dał prowadzenie Tygrysom 2:1.

Bohaterem spotkania był jednak Abel Hernandez, który popisał się hat-trickiem, a Hull wygrało aż 4:1. Grosicki boisko opuścił w 74. minucie.

90 minut w barwach Ipswich Town rozegrał Bartosz Białkowski, a jego zespół wygrał z Barnsley 2:1. Paweł Wszołek w doliczonym czasie gry został zmieniony w pojedynku Sheffield Wednesday - Queens Park Rangers (1:1).

Tylko na ławce w Birmingham City pojawił się Tomasz Kuszczak. W meczowej kadrze brakowało natomiast Mateusza Klicha (Leeds United) oraz Michała Żyro (Wolverhampton Wanderers). Z kolei Ariel Borysiuk (QPR) całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.