Polskie strzelby wystrzeliły! Biało-Czerwoni błysnęli w Europie i nie tylko

Maciej Kmita

Dawid Kownacki (Sampdoria Genua)

20-latek udanie wprowadził się do Sampdorii Genua. Co prawda na razie przegrywa rywalizację o miejsce w składzie z Fabio Quagliarellą i Gianlucą Caprarim, ale wykorzystał pierwszą szansę od trenera Marco Giampaolo i już w debiucie w barwach Sampdorii strzelił swojego premierowego gola.

Kownacki zaczął mecz III rundy Pucharu Włoch z Foggią (3:0) na ławce rezerwowych, a do gry wszedł w 69. minucie, zastępując doświadczonego Quagliarellę. Gdy pojawił się na boisku, jego zespół prowadził 1:0 po bramce Edgara Barreto, pięć minut później na 2:0 trafił Caprari, a w 79. minucie Kownacki ustalił wynik spotkania na 3:0. 20-letni Polak zamienił głową na gola dośrodkowanie partnera z rzutu rożnego.

Po pomyślnym debiucie w barwach Sampdorii Kownacki zaapelował do włoskich dziennikarzy, by nie przedstawiali go już dłużej jako "nowego Lewandowskiego". - Nie nazywajcie mnie nowym Lewandowskim. Chcę być Kownackim - stwierdził stanowczo młody napastnik.

Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi 2017/2018?