Przerwany mecz Pucharu Niemiec. Zadyma na trybunach

Do bulwersujących scen doszło w czasie meczu Hansy Rostock z Herthą Berlin w Pucharze Niemiec. Z powodu odpalenia środków pirotechnicznych i zamieszek spotkanie zostało przerwane.
Karol Borawski
Race rzucane z sektora Hansy Rostock YouTube / Race rzucane z sektora Hansy Rostock

Na Ostseestadion w Rostocku przybyło 20 tys. kibiców. Na trybunach doszło do niepokojących scen.

Przed meczem niemieckie media pisały o Bayernie, któremu grożą kary od DFB za odpalenie kilku rac w meczu z Chemnitzer FC (5:0). To jednak nic w porównaniu z poniedziałkowymi wydarzeniami.

W czasie meczu Hansy z Herthą na sektorze gospodarzy odpalone zostały środki pirotechniczne. Pseudokibice gospodarzy zaczęli rzucać race na sektor zajmowany przez fanów gości.

W 77 minucie od ognia zajęła się część krzesełek, a sędzia Robert Hartmann na niespełna pół godziny musiał przerwać grę.

Spotkanie ostatecznie zostało dograne do końca. Hertha pokonała na wyjeździe trzecioligowca 2:0 po golach Mitchella Weisera (w 86 minucie) i Vedada Ibisevicia (w 90 minucie).