Anglia: porażka drużyny Kamila Grosickiego

We wtorek w The Championship rozegrano 3. kolejkę, ale nie była ona udana dla Kamila Grosickiego. Polak wystąpił od pierwszej do ostatnie minuty, lecz Hull City przegrało z Wolverhampton Wanderers 2:3.

Bartosz Zimkowski
Kamil Grosicki w barwach Hull City PAP / Paul Thomas/PA / Kamil Grosicki w barwach Hull City
W weekend Kamil Grosicki strzelił pierwszą bramkę na angielskich boiskach, a Hull City wygrało z Burton aż 4:1. We wtorek przyszedł czas na trudniejszy test, ponieważ Wolverhampton Wanderers to jeden z głównych kandydatów do awansu.

Polski skrzydłowy grał od pierwszej do ostatniej minuty, ale tym razem nie zanotował asysty ani nie trafił do siatki. Kilka razy szarpnął po skrzydle, oddawał strzały, lecz górą były Wilki, które wygrały 3:2. W ich barwach, nawet na ławce, zabrakło Michała Żyro.

Drugim z Polaków, który zagrał pełne 90 minut podczas wtorkowych starć jest Bartosz Białkowski. Jego Ipswich Town wygrało na terenie beniaminka Millwall 4:3 i po trzech kolejkach ma komplet punktów.

W Birmingham City Tomasz Kuszczak był tylko rezerwowym, a Blues zremisowali z Boltonem Wanderers 0:0. W Leeds United to samo spotkało Mateusza Klicha. Pawie podzieliły się punktami z Fulham (0:0).

W środę szansę występu będą mieli Paweł Wszołek i Ariel Borysiuk (obaj Queens Park Rangers).