Premier League: Fabiański nie zatrzymał Manchesteru United

Manchester United w wyjazdowym meczu rozbił Swansea City 4:0. Gospodarzami wstrząsneło 6 minut w końcówce spotkania, gdzie stracili aż 3 gole. Łukasz Fabiański rozegrał pełne 90 minut, a przy straconych golach nie miał nic do powiedzenia.

Dominik Polesiński
Radość zawodników Man Utd PAP/EPA / Radość zawodników Man Utd

Łukasz Fabiański nie zatrzymał gwiazd Manchesteru United. To, że Polak będzie miał w sobotnim meczu dużo pracy było wiadomo już przed pierwszym gwizdkiem.

W pierwszej połowie z każdą minutą Czerwone Diabły nabierały rozpędu. Zaczęło się od dośrodkowania Juana Maty i strzale głową Phila Jonesa. Na szczęście piłka trafiła tylko w poprzeczkę, bo sędziemu umknęło to, że obrońca gości w momencie podania był na spalonym. Kilkakrotnie gola szukał Marcus Rashford, ale Fabiański nie dał się pokonać. Polski bramkarz błysnął w 36. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam wyczekał młodego napastnika i zatrzymał chytrą "podcinkę".

Goście objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Mało brakowało, by Fabiańskiemu udało się zapobiec bramce. Mocny strzał głową Paula Pogby Polak zbił na poprzeczkę, ale przy dobitce Erica Bailly'ego nie mógł nic zrobić.

Druga odsłona to odważniejsza gra Łabędzi. Gospodarze oddalili grę od własnej bramki, ale mieli problem ze stwarzaniem okazji. W samej końcówce spotkał ich sześciominutowy wstrząs. Lukaku, Pogba i wprowadzony z ławki Anthony Martial dostali piłki do skończenia i wzorowo je wykorzystali.

Fabiański przepuścił 4 gole, ale przez 90 minut większych błędów nie popełnił. Raz niepewnie interweniował na przedpolu, ale nie skorzystał z tego Mata.

Czerwone Diabły drugi raz wygrały 4:0. W pierwszej kolejce w takim samym stosunku ograły West Ham United.

Swansea City - Manchester United 0:4 (0:1)
0:1 - Eric Bailly 45'
0:2 - Romelu Lukaku 80'
0:3 - Paul Pogba 82'
0:4 - Anthony Martial 84'

Swansea City: Łukasz Fabiański - Kyle Naughton, Federico Fernandez, Alfie Mawson, Martin Olsson, Leroy Fer, Kyle Bartley (67' Luciano Narsingh), Tom Carroll, Roque Mesa (66' Wayne Routledge), Jordan Ayew, Tammy Abraham (83' Oliver McBurnie).

Manchester United: David de Gea - Antonio Valencia, Eric Bailly, Phil Jones, Daley Blind, Nemanja Matić, Paul Pogba, Juan Mata (75' Marouane Fellaini), Henrich Mchitarjan (85' Ander Herrera), Marcus Rashford (75' Anthony Martial), Romelu Lukaku.

Żółte kartki: Fer (Swansea) oraz Pogba (Manchester).