Raport z kadry: Adam Nawałka ma powody do niepokoju

Maciej Kmita

Strzelby nie zawodzą

O ile polscy pomocnicy zaliczyli w weekend puste przebiegi, to nasi napastnicy spisali się na medal, strzelając po goli. Robert Lewandowski pokonał bramkarza Bayeru Leverkusen (3:0) strzałem z jedenastu metrów - to już 23. z rzędu wykorzystany przez "Lewego" rzut karny! Kapitan reprezentacji Polski udanie rozpoczął sezon 2017/2018, bo po trzech występach ma na koncie już cztery bramki - trafiał do siatki w każdym z dotychczas rozegranych spotkań.

Dwa powody do radości miał Arkadiusz Milik. Po pierwsze, znalazł się w wyjściowym składzie Napoli na mecz ligowy po raz pierwszy od 2 października minionego roku - sześć dni później doznał kontuzji kolana, a po jej wyleczeniu nie odzyskał już miejsca w składzie. Po drugie, Milik wykorzystał szansę, jaką otrzymał od Maurizio Sarri i zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie.

Po 448 minutach bez gola przełamał się Łukasz Teodorczyk - król strzelców minionego sezonu Jupiler Pro League czekał na gola od 18 maja. W spotkaniu z Sint-Truidense VV (2:3) "Teo" wcielił się w rolę zmiennika. Wszedł do gry w 62. minucie, gdy jego zespół przegrywa 1:3. Polakowi nie udało się odwrócić losów meczu, ale jego trafienie zmniejszyło rozmiary porażki mistrz Belgii.

Źle wygląda natomiast sytuacja Kamila Wilczka. 29-latek stracił miejsce w składzie Broendby Kopenhaga na rzecz Jana Klimenta i w nowym sezonie rozegrał w duńskiej lidze raptem 24 z 540 możliwych do rozegrania minut. Niedzielny mecz z Aarhus GF (0:2) w całości obejrzał z ławki rezerwowych, choć jego zespół od 13. minuty musiał gonić wynik.

Weekendowy bilans napastników reprezentacji Polski:

Napastnik Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Robert Lewandowski Bayern Monachium Bayer Leverkusen 3:1 90 1 0 Bundesliga
Arkadiusz Milik SSC Napoli Hellas Werona 3:1 61 1 0 Serie A
Łukasz Teodorczyk RSC Anderlecht Sint-Truidense VV 2:3 28 1 0 Jupiler Pro League
Kamil Wilczek Broendby Kopenhaga Aarhus GF 0:2 na ławce - - Alka Superligaen

Ile punktów zdobędzie Polska we wrześniowych meczach el. MŚ 2018?