Premier League: dwie czerwone kartki i Manchester City bez zwycięstwa

200 gol Wayne'a Rooneya w Premier League pomógł wywalczyć remis Evertonowi w starciu z Manchesterem City (1:1). Sędzia pokazał dwie czerwone kartki - dla Kyle'a Walkera oraz Morgana Schneiderlina.
Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/PETER POWELL / Na zdjęciu od lewej: Phil Jagielka, Wayne Rooney, Leighton Baines

Tylko gola brakowało Wayne'owi Rooney'owi do bramki numer 200 w rozgrywkach Premier League. Niewielu sądziło, że Anglik ustrzeli go właśnie na Etihad Stadium, ale tak się właśnie stało w 35. minucie.

Wówczas błąd z lewej strony boiska popełnił Leroy Sane, który stracił piłkę i w efekcie w polu karnym otrzymał ją Dominic Calvert-Lewin. Młody gracz Evertonu "nawinął" rywala i podał przed bramkę do Rooneya. Strzał Anglika nie był perfekcyjny, ale futbolówka znalazła się w siatce rywali. W ten sposób Rooney dobił do 200 goli w rozgrywkach Premier League.

Co gorsza dla Manchesteru City, w 42. i 44. minucie żółtą kartką został napomniany Kyle Walker. Zwłaszcza druga decyzja była mocno kontrowersyjna i wydaje się, że Robert Madley zbyt pochopnie odesłał Walkera pod prysznic.

Mimo gry w osłabieniu, to The Citizens dominowali w drugiej odsłonie. Mozolnie próbowali doprowadzić do remisu i udało im się to osiem minut przed końcem meczu. Wówczas Mason Holgate tak wybił piłkę, że ta trafiła pod nogi Raheema Sterlinga. Anglik soczyście uderzył z 14 metrów i Pickford był bez szans.

Tuż przed końcem meczu siły się wyrównały, ponieważ z boiska za drugą żółtą kartkę został usunięty Morgan Schneiderlin, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Manchester City - Everton 1:1 (0:1)
0:1 - Wayne Rooney 35'
1:1 - Raheem Sterling 82'

Man City: Ederson - Kompany, Stones (66' Danilo), Otamendi - Walker, De Bruyne, Fernandinho, D.Silva, Sane (69' B.Silva) - Aguero, Jesus (46' Sterling).

Everton: Pickford - Keane, Williams (61' Klaassen), Jagielka - Holgate, Schneiderlin, Gueye, Baines - Calvert-Lewin, Davies (61' Sigurdsson) - Rooney (90' Besić).

Żółte kartki: Walker, Kompany (Man City) oraz Schneiderlin, Davies, Rooney (Everton).

Czerwona kartka: Kyle Walker /42' - za drugą żółtą/ (Man City) oraz Morgan Schneiderlin /88' - za drugą żółtą/ (Everton).

Sędzia: Robert Madley.