Primera Division: filmowe gole Koke. Koncert Atletico Madryt

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Elvira Urquijo A. / Radość piłkarzy Atletico Madryt
PAP/EPA / Elvira Urquijo A. / Radość piłkarzy Atletico Madryt

Atletico pewnie wygrało na wyjeździe z Las Palmas 5:1. Ozdobą meczu były dwie bramki zdobyte przez Koke. Zespół z Madrytu już po pięciu minutach prowadził 2:0.

Kapitalnie mecz z Las Palmas rozpoczęło Atletico. Już po pięciu minutach podopieczni Diego Simeone prowadzili 2:0. W 3. minucie Angel Correa przebiegł z piłką wzdłuż pola karnego i uderzył lekko, ale precyzyjnie. Chwilę później wynik podwyższył Yannick Ferreira Carrasco , również płaskim strzałem z "szesnastki".

Szybko zdobyte dwa gole przez gości ustawiły mecz. Gospodarze długo nie potrafili zaskoczyć drużyny ze stolicy Hiszpanii. Dopiero w 23. minucie Jan Oblak musiał interweniować, a strzelał Jonathan Calleri.

Kibicom z Las Palmas nadzieje na chociażby punkt przywrócił w 58. minucie Calleri, który do bramki trafił głową. Atletico odpowiedziało bardzo szybko. Cztery minuty kapitalnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Koke. Ten sam zawodnik kwadrans przed końcem do siatki z kilku metrów trafił przewrotką.

Gospodarze rozmiary porażki powinni zmniejszyć w 81. minucie. W polu karnym sfaulowany został Jonathan Viera. Sam poszkodowany podszedł do "jedenastki", ale jego strzał odbił Jan Oblak. Wynik ustalił w 88. minucie technicznym strzałem sprzed pola karnego Thomas Partey.

UD Las Palmas - Atletico Madryt 1:5 (0:2) 0:1 - Correa 3' 0:2 - Carrasco 5' 1:2 - Calleri 58' 1:3 - Koke 62' 1:4 - Koke 75' 1:5 - Partey 88'

W 81. minucie Viera (Las Palmas) nie wykorzystał rzutu karnego (Oblak obronił).

Las Palmas: Chichizola - Castellano, Bigas, Simon, Lemos, Momo (76' Castellano), Viera, Hernan (77' Ramirez), Fabio Gonzalez (65' Araujo), Tana, Calleri.

Atletico Madryt: Oblak - Godin, Vrsaljko (70' Savić), Gimenez, Hernandez, Saul, Koke, Carrasco, Partey, Vietto (55' Gabi), Correa (65' F. Torres).

Żółte kartki: Bigas, Viera, Hernan, Gonzalez (Las Palmas), Vietto (Atletico).

Blisko drugiej wygranej w drugim meczu było Levante. W meczu z Deportivo 2:0 gospodarze prowadzili już 2:0. ale dali sobie odebrać wygraną. Przemysław Tytoń spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Levante UD - Deportivo La Coruna 2:2 (1:2) 0:1 - Cartabia 5' 0:2 - Sidnei 31' 1:2 - Bardhi 35' 2:2 - Lopez (k.) 83'

Girona FC - Malaga CF 1:0 (1:0) 1:0 - Alcala 28'

Atletico Madryt zakończy sezon na podium Primera Division?