Serie A: popisowy gol Piotra Zielińskiego! Polak bronił twierdzy SSC Napoli

Piotr Zieliński strzelił popisowego gola z dystansu w wygranym 3:1 meczu SSC Napoli z Atalantą Bergamo. Do momentu trafienia Polaka drużyna Maurizio Sarriego miała problem z defensywą przeciwnika. Nie grał Arkadiusz Milik.

Radość piłkarzy SSC Napoli PAP/EPA / CESARE ABBATE / Radość piłkarzy SSC Napoli
Kilka dni po powrocie z Francji na SSC Napoli czekał mecz z Atalantą Bergamo. Po pokonaniu w eliminacjach Ligi Mistrzów piłkarzy OGC Nice drużyna Maurizio Sarriego szykowała się na trudniejsze spotkanie. Atalanta także zagra niebawem w pucharach, a w poprzednim sezonie uplasowała się tylko lokatę niżej w tabeli.

Ekipa z Bergamo rozpoczęła sezon od porażki 0:1 z AS Roma. Przeważała, oddała więcej strzałów, ale nie potrafiła pokonać Alissona. W Neapolu poprawiła się już w 15. minucie. Po dośrodkowaniu Alejandro Gomeza z rzutu rożnego Bryan Cristante główkował na 1:0 w odsłoniętą przez Pepe Reinę część bramki.

Sarri wstawił do środka pola Marka Hamsika, Jorginho i Piotra Zielińskiego. Wszyscy starali się dostarczyć piłkę Driesowi Mertensowi. Uskrzydleni prowadzeniem przyjezdni bronili jednak z dużym zaangażowaniem i w pierwszej połowie pozwolili Belgowi na tylko jeden strzał. Płaską próbę zatrzymał Etrit Berisha.

Nie Sarri, a trener Atalanty dokonał zmiany w przerwie. Postanowił wzmocnić defensywę Martenem de Roonem. Przyjezdni pilnowali prowadzenia skutecznie do 56. minuty. Ich mur skruszył Piotr Zieliński.

Reprezentant Polski wywalczył przed polem karnym piłkę, którą Atalanta wybiła zbyt krótko po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zieliński przejął ją tak dobrze, że od razu była gotowa do strzału. Huknął więc w okienko na 1:1. Po trafieniu Polaka wszystko w Neapolu było łatwiejsze. W 61. minucie Mertens wreszcie urwał się obrońcom i wyprowadził Napoli na prowadzenie 2:1.

W 75. minucie Zieliński opuścił boisko. Kibice pożegnali pomocnika brawami. W tym fragmencie Napoli grało zdecydowanie lepiej i nie dopuszczało do groźnych strzałów Atalenty. Obraz meczu zmienił się diametralnie. Głównie dzięki reprezentantowi Polski. Wynik na 3:1 ustalił Marko Rog, który zmienił Zielińskiego.

SSC Napoli - Atalanta Bergamo 3:1 (0:1)
0:1 - Bryan Cristante 15'
1:1 - Piotr Zieliński 56'
2:1 - Dries Mertens 61'
3:1 - Marko Rog 87'

Napoli: Pepe Reina - Christian Maggio, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly - Faouzi Ghoulam, Piotr Zieliński (75' Marko Rog), Jorginho (66' Amadou Diawara), Marek Hamsik - Jose Callejon (59' Allan), Dries Mertens, Lorenzo Insigne

Atalanta: Etrit Berisha - Rafael Toloi, Jose Luis Palomino, Andrea Masiello - Hans Hateboer (80' Andreas Cornelius), Bryan Cristante (63' Jasmin Kurtić), Remo Freuler, Robin Gosens - Josip Ilicić - Andrea Petagna (46' Marten de Roon), Alejandro Gomez

Żółte kartki: Koulibaly (Napoli) oraz Kurtić (Atalanta)