II liga: Radomiak Radom wygrał bez pomocy Leandro

Radomiak Radom wygrał 4:1 z Gwardią Koszalin na zakończenie 6. kolejki II ligi. W 20. minucie boisko opuścił z powodu kontuzji Leandro. Drużyna Jerzego Cyraka jest wiceliderem, a beniaminek zostaje na dnie tabeli.

Faworyt był jeden. Radomiak Radom kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, a na dodatek miał atut własnego boiska. Formalnie gospodarzem była Gwardia Koszalin, ale jej modernizowany stadion nie nadaje się do rozgrywania spotkań. "Bezdomna" drużyna wyłącznie przegrywa od 29 lipca.

Radomiak potwierdził swoją wyższość czterema golami. Pierwszą bramkę w lidze po transferze z Rakowa Częstochowa zdobył Peter Mazan, a Chinonso Agu pierwszą po otrzymaniu polskiego obywatelstwa. Do wyniku 4:1 doprowadzili w ostatnim kwadransie Maciej Świdzikowski oraz Szymon Stanisławski.

Jedynego gola dla Gwardii strzelił Daniel Wojciechowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Było to pierwsze trafienie beniaminka od ponad 400 minut. W Radomiu musiał sobie radzić bez najbardziej błyskotliwego napastnika Przemysława Brzeziańskiego.

Także Radomiak stracił wcześnie najlepszego snajpera. W 20. minucie boisko opuścił z powodu kontuzji Leandro. Brazylijczyk nie powiększył swojego konta strzeleckiego i w 6. kolejce poniósł straty w stosunku do liderów klasyfikacji strzelców Piotra Giela oraz Mateusza Żebrowskiego. Duet Polaków ma po sześć goli, a Leandro pięć.

Gwardia Koszalin - Radomiak Radom 1:4 (1:2)
0:1 - Chinonso Agu 9'
1:1 - Daniel Wojciechowski 15'
1:2 - Peter Mazan 42'
1:3 - Maciej Świdzikowski 79'
1:4 - Szymon Stanisławski 85'

Gwardia: Adrian Hartleb - Norbert Dondera, Daniel Wojciechowski, Patryk Baranowski, Bartosz Maciąg - Wojciech Zyska, Junpei Shimmura (70' Radosław Mikołajczak) - Aleksander Karbowiak (52' Maciej Gregorek), Sebastian Ginter, Adrian Kwiatkowski - Paweł Łysiak (62' Michał Szubert)

Radomiak: Hubert Gostomski - Damian Jakubik, Martin Klabnik, Maciej Świdzikowski, Karol Hodowany - Chinonso Agu, Matthieu Bemba (78' Szymon Stanisławski) - Peter Mazan (74' Simon Colina), Jakub Rolinc, Patryk Winsztal (79' Maciej Filipowicz) - Leandro (20' Dawid Jabłoński)

Żółte kartki: Shimmura, Ginter (Gwardia) oraz Świdzikowski, Rolinc (Radomiak)

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Gwardia Koszalin uratuje się przed spadkiem ze szczebla centralnego?