WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Boniek do Czarneckiego: Latałeś po piwo Lepperowi

"Latałeś po piwo panu Lepperowi" - odpowiedział Zbigniew Boniek europosłowi Ryszardowi Czarneckiemu na Twitterze. I zebrał za to brawa.
Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
/ Na zdjęciu: Ryszard Czarnecki

Zaczęło się od wpisu Czarneckiego, który z kolei odniósł się do słów wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Przytoczył je jeden z internautów. Timmermans miał powiedzieć: "Gdyby Niemcy były silniejsze, to Polska nie miałaby granicy tam, gdzie ma". 

Europoseł PiS nie pozostawił tego bez komentarza. A jemu od razu wyjątkowo kąśliwie odpowiedział Zbigniew Boniek.

Twitter Twitter
W Brukseli odbywa się posiedzenie komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych PE, na którym dyskutuje się o praworządności w Polsce. To stamtąd pochodzi rzekomy cytat Timmermansa. Słowa wywołały w Polsce prawdziwą burzę, szczególnie po prawej stronie sceny politycznej. Tyle że jak się szybko okazało, cytat nie jest dokładny, zawiniło tłumaczenie. Timmermans miał bowiem powiedzieć tak (cytat za Faktem): 

"Polska jest dzisiaj bardziej suwerenna, bardziej wolna, jej granice są bardziej bezpieczne niż przez wieki w przeszłości. Przez chyba tysiąc lat Polacy nie mieli takiej możliwości decydowania o swojej przyszłości. Polska była przesuwana po mapie Europy. Kiedy Niemcy były wystarczająco silne, Polska była spychana 300 km na Wschód, a kiedy Rosja była dość silna, Polska była spychana 300 km na Zachód. Ale Polacy nie mogli o tym zdecydować, gdzie leżał ich kraj. Teraz może." 

Ryszard Czarnecki, dziś europoseł PiS, w 2003 roku został doradcą Andrzeja Leppera ds. polityki międzynarodowej. Na początku 2004 roku został członkiem Samoobrony RP i z ramienia tej partii został eurodeputowanym w Parlamencie Europejskim. Był też członkiem komitetu wyborczego Leppera, gdy w ten w 2005 roku kandydował na urząd prezydenta Polski. 

Stąd własnie uderzenie Bońka. Polubiło je ponad 1,5 tys. użytkowników Twittera. "Strzał w okienko" - skomentował jeden z internautów. Czarneckiemu dopiekł również Szymon Ziółkowski, nasz mistrz olimpijski z Sydney w rzucie młotem, mistrz świata, a teraz poseł PO. 

Boniek i Czarnecki doskonale się znają. Europoseł pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej, starał się o jego szefowanie. Niedawno marzyła mu się również posada szefa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, do pewnego etapu uczestniczył w grze o fotel. Potem zrezygnował.

ZOBACZ WIDEO: Arkadiusz Onyszko: Duńczycy mówią, że to ich ostatnia szansa

Czy spodobała ci się riposta Zbigniewa Bońka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (53):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • gmk38 1
  Prezes to czym innym powinien sie zajmować , Polska pilka to dno totalne a ty rudy za nią odpowiadasz
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Allez 2
  Z 36 tys. oddanych glosow az 90-ciu % spodobala sie riposta Zbigniewa Bonka. Dziekuje i pozdrawiam
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Rozpierdek 6
  Dziecko, gdzie się takich głupot nasłuchałeś? Na manifie KODu? Chusteczki to nosił poseł PO Zbigniew Chlebowski i wycierał sobie nimi czoło jak się głupio tłumaczył przed kamerami...... z tej afery. Widzę, że już tam deKODery zaczęły zmieniać najnowszą historię Polski...
  Popraw się z ortografii w rozpoczętym nowym roku szkolnym: chusteczki piszemy przez "ch" a nie "h"...
  Edward Kłos pamiętacie jak czarnecki sie męczyl z aferą hazardowa do dzis nosi husteczki i wyciera czolo ale leper go obronil a teraz pan z pisu rodem kol rydzyka
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (50)
Pokaż więcej komentarzy (53)
Pokaż więcej komentarzy (53)
Pokaż więcej komentarzy (53)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×