El. MŚ 2018: przerwany mecz Chorwacji z Kosowem

W 22. minucie sędzia przerwał spotkanie w grupie I, gdzie Chorwacja rywalizowała z Kosowem. Opady deszczu nad stadionem w Zagrzebiu zamieniły murawę w bajoro.

Michał Piegza
Ivan Rakitic (z lewej) podczas meczu el MŚ 2018 Chorwacja - Kosowo PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Ivan Rakitic (z lewej) podczas meczu el. MŚ 2018 Chorwacja - Kosowo

Zaledwie przez 22 minuty rywalizowali piłkarze Chorwacji i Kosowa. Spotkanie w Zagrzebiu rozgrywane było w ulewie. Ostatecznie sędzia postanowił przerwać mecz przy stanie 0:0. Po kilkunastu minutach poinformowano, że pojedynek nie zostanie w sobotę dokończony. Decyzję w sprawie nowego terminu gry ma w najbliższych godzinach podać UEFA.

Chorwacja po sześciu meczach była liderem grupy I. W sobotę punkty zgubiła Islandia, przegrywając w pojedynku wyjazdowym z Finlandią. Szansę na awans mają także Ukraina i Turcja.

Aktualizacja: UEFA podjęła decyzję, że spotkanie zostanie dokończone w niedzielę 3 września.