Nice I liga: Chrobry Głogów odżył. Pechowe Pomorze dla Ruchu Chorzów

Chrobry Głogów odżył po przegranych derbach i pokonał 1:0 Puszczę Niepołomice. Jeden gol zdecydował również o trzeciej porażce Ruchu Chorzów na Pomorzu. Tym razem spadkowicz przegrał 0:1 z Olimpią Grudziądz.

piłkarze Ruchu Chorzów PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
- Nikt nie schowa głowy w piasek - zapowiadał trener Grzegorz Niciński po pierwszej od 10 lat porażce w derbach z Miedzią Legnica. Wskutek tej przegranej Chrobry Głogów przestał być liderem. Niciński kazał podopiecznym od razu skoncentrować się na następnym wyzwaniu. Ci posłuchali i szybko zdobyli gola potrzebnego do zwycięstwa z Puszczą Niepołomice.

W 25. minucie piłkę do bramki beniaminka skierował Konrad Kaczmarek. Zdobył gola po nieco ponad miesiącu przerwy i dał Chrobremu czwarte w sezonie zwycięstwo 1:0. To ulubiony wynik zespołu Nicińskiego.

Zanim Ruch Chorzów przyjechał do Grudziądza poniósł dwie porażki na Pomorzu z Drutex-Bytovią Bytów i Chojniczanką Chojnice. Mecz z Olimpią był ostatnią szansą w tym sezonie, by spadkowicz z Lotto Ekstraklasy zapunktował w tym regionie. Pierwsza połowa była jeszcze wyrównana.

Po przerwie zaatakowała Olimpia. Na efekt jej ofensywy nie trzeba było długo czekać. W 56. minucie gola na 1:0 strzelił z rzutu karnego Damian Michalik. Jedenastkę sprokurował Santiago Villafane, który sfaulował Mateusza Klichowicza. Po zmianie wyniku grudziądzanie nie bronili się kurczowo, a trener Jacek Paszulewicz wprowadził z ławki rezerwowych nowego napastnika Nildo. Taktyka była skuteczna.

Dzięki wygranej Olimpia wskoczyła do górnej połowy tabeli. Ruch wciąż na dnie z punktami ujemnymi.