Bruk-Bet Termalica - Górnik: czas wyrównać rachunki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / PAP/Piotr Polak / Na zdjęciu: Bartosz Rymaniak (z prawej)
PAP / PAP/Piotr Polak / Na zdjęciu: Bartosz Rymaniak (z prawej)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Górnik Zabrze wracają do rywalizacji po reprezentacyjnej przerwie. Beniaminek nie ukrywa chęci wyrównania rachunków sprzed dwóch sezonów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza to jedyny zespół w Lotto Ekstraklasie, z którym Górnik Zabrze jeszcze nie wygrał. 14-krotni mistrzowie Polski z niecieczanami przegrali jedno spotkanie i dwukrotnie remisowali. Kibicom zapadło w pamięci spotkanie z 37. kolejki sezonu 2015/2016. Wtedy to Górnik musiał wygrać w Niecieczy, by utrzymać się w elicie. Po pierwszej połowie prowadził, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 i śląski klub po raz trzeci w historii spadł do I ligi.

Górnik ma z Bruk-Bet Termalicą rachunki do wyrównania. W tym sezonie zdecydowanie lepiej radzą sobie zabrzanie, którzy po siedmiu kolejkach mają na swoim koncie 12 punktów. Po sobotnich starciach Lotto Ekstraklasy do liderującego KGHM Zagłębia Lubin tracą 3 "oczka" i w przypadku wygranej awansują na podium Lotto Ekstraklasy.

Ślązacy do meczu przystąpią w najsilniejszym składzie. Do treningów wrócił Igor Angulo, który kilka dni temu narzekał na uraz mięśniowy. Najlepszy strzelec ekstraklasy wrócił już jednak do pełni zdrowia i znów będzie postrachem obrońców przeciwnych drużyn.

Z kolei Bruk-Bet Termalica Nieciecza początku sezonu nie może zaliczyć do udanych. Zespół ten ma na swoim koncie zaledwie 5 punktów i zamyka ligową stawkę. Właściciele klubu nie tak wyobrażali sobie obecny sezon. W letniej przerwie ściągnięto kilku zawodników, a niecieczanie walczyć mieli o górną ósemkę. Po siedmiu kolejkach realizacja tego założenia stoi pod znakiem zapytania.

W przypadku porażki trudna będzie sytuacja Mariusza Rumaka w Bruk-Bet Termalice. Jego posada już jest zagrożona, ale działacze póki co jeszcze mu ufają. - Górnik bardzo dobrze zaczął. Widać w tej drużynie dużą powtarzalność. Czeka nas trudne zadanie, ale stać nas na to, by zdobyć trzy punkty i tylko o to walczymy - powiedział Rumak.

Będzie to szczególny mecz dla Romana Gergela. Słowak swoją karierę w Polsce zaczynał w Górniku Zabrze, ale po spadku tego klubu do I ligi przeniósł się do Niecieczy. Gergel ostatnio pauzował z powodu kontuzji, ale już wznowił treningi. - Cieszę się z powrotu do treningów i do gry, bo trochę to trwało. Z treningu na trening czuję się lepiej. Jestem do dyspozycji i to on zdecyduje, czy zagram w niedzielę - przyznał Gergel

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze / nd. 10.09.2017, godz. 15:30.

Przypuszczalne składy:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Jan Mucha - Patryk Fryc, Akos Kecskes, Artem Putiwcew, Vitalijs Maksimenko, David Guba, Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanović, Patrik Misak, Martin Miković, Bartosz Śpiączka.

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał  Koj, Damian Kądzior, Maciej Ambrosiewicz, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa, Igor Angulo, Łukasz Wolsztyński.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).