Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus  / Na zdjęciu: Pavels Steinbors
Newspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Pavels Steinbors

Trzech piłkarzy Arki Gdynia, dwóch Korony Kielce oraz po jednym Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok, Wisły Płock, Górnika Zabrze, Śląska Wrocław i Lechii Gdańsk trafiło do naszej jedenastki 8. kolejki spotkań Lotto Ekstraklasy.

Pavels Steinbors był jednym z ojców wygranej nad Wisłą

Pavels Steinbors (Arka Gdynia)

Arka po bardzo dobrym meczu pokonała Wisłę 3:1. Spory udział w wygranej miał Pavels Steinbors. Kibice zapamiętają kapitalną interwencję bramkarza w końcówce pierwszej połowy, kiedy w niewiarygodny sposób odbił strzał z rzutu wolnego.

Forma Adama Marciniaka idzie w górę

Adam Marciniak (Arka Gdynia)

Kolejny piłkarz Arki w naszym zestawieniu. Z tyłu nie popełniał błędów, dodatkowo zanotował asystę przy jednej z bramek. Pewny punkt gdynian w wygranym pojedynku 3:1 z Wisłą Kraków.

Lasse Nielsen skutecznie kierował defensywą Lecha

Lasse Nielsen (Lech Poznań)

Po sierpniowej klęsce 0:3 w Pucharze Polski w meczu w Szczecinie z Pogonią, Lech z duszą na ramieniu jechał na ligowy pojedynek z Portowcami. Tym razem defensywa Kolejorza spisała się bardzo dobrze, w czym duża zasługa Lasse Nielsen. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Ken Kallaste swoje zrobił w defensywie, dodatkowo pomagał zespołowi w ataku

Ken Kallaste (Korona Kielce)

Korona 1:0 pokonała Sandecję, która nie potrafiła poważniej zagrozić kielczanom. Spora zasługa w tym Kena Kallaste. Obrońca Korony nie tylko był pewnym punktem obrony złocisto-krwistych, ale również często włączał się w akcje ofensywne swojej drużyny.

Yannick Kakoko w meczu z Wisłą zdobył gola na 2:1

Yannick Kakoko (Arka Gdynia)

To jego bramka na 2:1 dodała Arce mocy i wiary w pokonanie Wisły Kraków, która do tego momentu była lepszy zespołem od zdobywców Pucharu Polski. Jeden z silniejszych punktów gdynian w piątkowym pojedynku.

Rafał Kurzawa zaliczył kolejną asystę w sezonie

Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze)

Pomocnik Górnika Zabrze zaliczył kolejną asystę w sezonie. Tym razem podawał przy golu na 1:0 w wygranym 2:1 pojedynku z Bruk-Bet Termalicą. Po raz kolejny jeden z najważniejszych punktów kroczącego od wygranej do wygranej beniaminka Lotto Ekstraklasy.

Merebaszwiliemu Wisła może zawdzięczać punkt zdobyty w Lubinie

Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock)

Gruzin po powrocie ze zgrupowania reprezentacji mecz z Zagłębiem rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się po przerwie i szybko zaliczył asystę przy golu Mateusza Piątkowskiego. Kilka minut później Merebaszwili wywalczył rzut karny. Wisła zremisowała w Lubinie z Zagłębiem 2:2.

Piotr Wlazło na boisku przebywał krótko, ale zdołał zdobyć gola

Piotr Wlazło (Jagiellonia Białystok)

Wszedł na boisko dopiero na końcówkę meczu, ale został bohaterem Jagiellonii zdobywając gola na 1:1 w potyczce z Cracovią. Wbrew pozorom sytuacja w której pomocnik trafił do bramki Pasów do łatwych nie należała. Dodatkowo Wlazło miał w sytuacji trochę szczęścia.

Elia Soriano był autorem gola na wagę wygranej

Elia Soriano (Korona Kielce)

Napastnik mógł zdobyć w meczu kilka bramek. Zawodziła skuteczność. Ostatecznie Hiszpan trafił do siatki i zapewnił Koronie wygraną 1:0. Za kilka tygodni nikt nie będzie pamiętał o zmarnowanych okazjach.

Marcin Robak (w środku) pogrążył Legię

Marcin Robak (Śląsk Wrocław)

Napastnik najpierw wykorzystał rzut karny, a kilka minut później kapitalnym uderzeniem głową zapewnił swojej drużynie wygraną 2:1 nad mistrzem Polski Legią Warszawa.

Marco Paixao zdobył kolejnego gola w sezonie

Marco Paixao (Lechia Gdańsk)

Jeden z najlepszych w zespole Lechii Gdańsk. Napastnik walczył za dwóch, co przy grze w osłabieniu okazało się kluczowe. Portugalczyk zdobył gola na 1:0 oraz miał duży udział przy zwycięskim golu Romario Balde. Lechia pokonała w Gliwicach Piast 2:1.