II liga: obrońca Błękitnych pomógł Radomiakowi wygrać

Po dwóch remisach Radomiak Radom wrócił do zwyciężania. W 9. kolejce II ligi pokonał 1:0 Błękitnych Stargard. Jedynego, samobójczego gola w tym meczu strzelił Tomasz Pustelnik.

Na zdjęciu piłka nożna / Na zdjęciu piłka nożna
Radomiak Radom zamierzał przekonać w piątek, że maszynka do wygrywania zacięła się tylko na moment. Nie odniósł przekonującego zwycięstwa, ale jedna bramka wystarczyła podopiecznym Jerzego Cyraka do pokonania mało efektywnych w ofensywie Błękitnych Stargard.

Jedynego, samobójczego gola strzelił Tomasz Pustelnik w 31. minucie. Doświadczony obrońca interweniował niefortunnie po wstrzeleniu Dariusza Brągiela z narożnika pola karnego. Brągiel wrócił do podstawowego składu Radomiaka po dwóch tygodniach nieobecności. Przed przerwą był blisko zdobycia gola i Błękitnych ratował Mariusz Rzepecki.

Stargardzianie rozpoczęli mecz z trzema nominalnymi stoperami. Trenerowi Krzysztofowi Kapuścińskiemu spodobało się ostatnio te ustawienie, choć hamuje ono możliwości Błękitnych w ataku. Po przerwie Kapuściński wprowadził na boisko napastnika Mateusza Węsierskiego i błyskotliwego skrzydłowego Macieja Więcka. Sytuacje podbramkowe miał Wojciech Fadecki, ale bramkarz Hubert Gostomski nie pozwolił na wyrównanie.

Pozostałe mecze 9. kolejki w sobotę i niedzielę.

Radomiak Radom - Błękitni Stargard 1:0 (1:0)
1:0 - Tomasz Pustelnik (sam.) 31'

Radomiak: Hubert Gostomski – Damian Jakubik, Martin Klabnik, Maciej Świdzikowski, Karol Hodowany - Chinonso Agu (22' Simon Colina), Peter Mazan - Kamil Cupriak, Maciej Filipowicz (89' Dominik Sokół), Dariusz Brągiel (68' Jakub Rolinc) - Leandro (75' Szymon Stanisławski)

Błękitni: Mariusz Rzepecki – Grzegorz Szymusik, Maciej Liśkiewicz, Patryk Burzyński (71' Filip Karmański), Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Wojciech Fadecki, Damian Mosiejko, Patryk Włóka (46' Mateusz Węsierski), Karol Orłowski (66' Maciej Więcek) - Michał Magnuski

Żółte kartki: Cupriak, Mazan (Radomiak) oraz Włóka, Karmański (Błękitni)

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak zakończy rundę jesienną na miejscu premiowanym awansem?