Anglia: Kamil Grosicki bez gola. Miał dwie szanse

Hull City zremisowało z Sunderlandem (1:1) w meczu 8. kolejki The Championship. Pełne 90 minut rozegrał Kamil Grosicki i mógł wpisać się na listę strzelców.

Bartosz Zimkowski
Kamil Grosicki w barwach Hull City PAP / Paul Thomas/PA / Kamil Grosicki w barwach Hull City
Po doskonałym początku sezonu, gdy Kamil Grosicki po pięciu kolejkach miał dwa gole i trzy asysty, przyszedł trzeci słabszy mecz w jego wykonaniu.

W sobotnie popołudnie Hull City w starciu spadkowiczów z Premier League rywalizowało z Sunderlandem i po pierwszej połowie przegrywało 0:1. Tygrysy ustawione w systemie 3-4-3 wyglądały bardzo blado. Dlatego na drugą część wyszły już inaczej i przyniosło to efekt. Rezerwowy David Meyler dał remis Hull City.

Kamil Grosicki zagrał pełne 90 minut, ale gola nie strzelił, chociaż jak donosi "Hull Daily Mail", Polak powinien dwukrotnie wpisać się na listę strzelców.

W sobotę cały mecz rozegrał również Bartosz Białkowski (czyste konto w starciu Ipswich Town - Bolton Wanderers 2:0). 45 minut w barwach Queens Park Rangers zaliczył Paweł Wszołek, ale jego drużyna przegrała z Middlesbrough 2:3. Wszołek otrzymał żółtą kartkę.

W Wolverhampton nawet na ławce zabrakło Michała Żyro, a w Leeds United Mateusza Klicha.

Rezerwowymi byli natomiast Tomasz Kuszczak (Birmingham City) oraz Ariel Borysiuk (Queens Park Rangers).