Puchar Ligi Angielskiej: Liverpool już za burtą!

Puchar Ligi Angielskiej nie dla Liverpoolu. The Reds odpadli z tych rozgrywek już na etapie 1/16 finału, przegrywając z Leicester City 0:2.

Szymon Mierzyński
Liverpool FC PAP/EPA / Peter Powell / Liverpool FC
Drużyna Juergena Kloppa nieźle zaczęła mecz na King Power Stadium, przeważała przez całą pierwszą połowę, ale brakowało jej konkretów. Po przerwie natomiast klasę pokazały Lisy i one były już zdecydowanie skuteczniejsze. Wynik otworzył uderzeniem przy słupku Shinji Okazaki, zaś na niespełna kwadrans przed końcem cudownego gola strzałem w okienko zdobył Islam Slimani.

Awans wywalczył inny faworyt rozgrywek - Tottenham Hotspur. Koguty długo męczyły się na Wembley z Barnsley FC, ale w końcu sukces zapewnił im Dele Alli.

Wpadki uniknęło Swansea City, które pokonało na wyjeździe Reading FC 2:0. Łukasz Fabiański, który regularnie gra w Premier League, tym razem odpoczywał, a w bramce Łabędzi pojawił się Kristoffer Nordfeldt.

Występu doczekał się z kolei Artur Boruc. Były reprezentant Polski zachował czyste konto, zaś jego AFC Bournemouth ograło po dogrywce Brighton and Hove Albion 1:0.

Powody do zadowolenia ma również Michał Żyro. Były piłkarz Legii Warszawa znalazł się w podstawowym składzie Wolverhampton Wanderers, spędził na boisku 68 minut, a Wilki uporały się z Bristol City, triumfując 1:0, choć podobnie jak Wiśnie, potrzebowały do tego dodatkowego czasu.

Niesamowite emocje przeżywali kibice na Turf Moor. W końcówce regulaminowego czasu starcia Burnley z Leeds United padły aż cztery bramki, lecz ostatecznie o wszystkim decydował konkurs rzutów karnych. W nim więcej zimnej krwi zachowały Pawie, które wygrały 5:3. Jedną z jedenastek wykorzystał Mateusz Klich. Polak zagrał w pełnym wymiarze.