Girona - Barcelona: dwa gole samobójcze i pewna wygrana Barcy

FC Barcelona bez większych problemów ograła na wyjeździe Gironę FC 3:0. Barca wygrała niskim nakładem sił, a gospodarze zaliczyli dwa trafienia samobójcze. Trzeciego gola dołożył Luis Suarez.

Sebastian Kordek
Radość piłkarzy FC Barcelona PAP/EPA / EPA/Andreu Dalmau / Na zdjęciu: Radość piłkarzy FC Barcelona

FC Barcelona od pierwszego gwizdka sędziego przejęła inicjatywę, ale to Girona FC jako pierwsza zagroziła bramce rywala. Po strzale z dystansu Marc-Andre ter Stegen odbił piłkę tak niefortunnie, że dopadł do niej Michael Olunga, ale druga interwencja Niemca była już wyborna.

Po niespełna dwudziestu minutach gry Barca wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z powietrza strzelał Jordi Alba, futbolówka po drodze odbiła się od niefortunnie interweniującego Adaya i zaskoczyła Gorkę Iraizoza.

Barcelona miała optyczną przewagę, ale była niedokładna pod bramką przeciwnika. Gospodarze kilka razy próbowali się odgryźć, lecz im również brakowało kropki nad "i" w pierwszej połowie.

Tuż po przerwie Barca wyprowadziła drugi cios. Piękna dwójkowa akcja Aleixa Vidala z Luisem Suarezem zakończyła się golem tego drugiego. Hiszpan pociągnął z piłką do przodu, odegrał piętką do napastnika gości, a ten też piętą, skierował futbolówkę do siatki. Iraizoz interweniował tak niefortunnie, że to jemu przypisane to trafienie.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 69. minucie Suarez dostał kapitalne podanie z głębi pola od Sergio Busquetsa i pewnym uderzeniem pokonał Iraizoza.

Jeszcze w końcówce meczu Lionel Messi dwukrotnie szukał swojej bramki, ale z rzutu wolnego posłał piłkę nad poprzeczką, a po chwili jego uderzenie zatrzymał Iraizoz.

FC Barcelona ostatecznie bez większym problemów ograła Gironę FC 3:0. Katalończycy bardzo małym nakładem sił zdobyli trzy punkty i utrzymali siedmiopunktową przewagę nad Realem Madryt.

Girona FC - FC Barcelona 0:3 (0:1)
0:1 - Aday 17'(sam)
0:2 - Gorka Iraizoz 48'(sam)
0:3 - Luis Suarez 69'

Girona: Gorka Iraizoz - Jonas Ramalho, Bernardo Espinosa, Juanpe Ramirez - Aleix Garcia, Douglas Luiz, Pere Pons, Aday (69' Johan Mojica), Pablo Maffeo (79' Marlos Moreno) - Cristian Portugues, Michael Olunga (60' Olarenwaju Kayode).

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Javier Mascherano, Samuel Umtiti, Jordi Alba - Paulinho (67' Sergio Busquets), Ivan Rakitić, Andres Iniesta (80' Denis Suarez) - Aleix Vidal (81' Andre Gomes), Luis Suarez, Lionel Messi.

Żółte kartki: Maffeo, Aday, Kayode (Girona).

Sędzia: Jose Maria Sanchez Martinez.