Anglia: Kamil Grosicki rozruszał grę Hull City, asysta Pawła Wszołka

Kamil Grosicki wrócił po drobnej kontuzji i zagrał we wtorek w barwach Hull City w 10. kolejce The Championship. Tygrysy przegrały jednak kolejny mecz - tym razem z Preston North End (1:2).

Bartosz Zimkowski
Kamil Grosicki w barwach Hull City PAP / Paul Thomas/PA / Kamil Grosicki w barwach Hull City

Kamil Grosicki z powodu drobnego urazu nie pojawił się w weekend na angielskich boiskach, ale już we wtorek zasiadł na ławce rezerwowych. Hull City przegrywało po pierwszej połowie z Preston North End 0:1 i wówczas trener sięgnął po Polaka.

Już w 49. minucie po dośrodkowaniu Grosickiego z rzutu wolnego piłka trafiła do Fraizera Campbella, a następnie do 20-letniego Jarroda Bowena i to on doprowadził do wyrównania.

Później Fisher za faul na Grosickim otrzymał żółtą kartkę. Polak trafił jeszcze piłką w poprzeczkę, a przed końcem meczu idealnie zagrał do Hectora, który niepilnowany spudłował. W 88. minucie Preston zdobyło zwycięskiego gola i Hull przegrało już piąte spotkanie w sezonie.

Pełne 90 minut w barwach Queens Park Rangers zaliczył Paweł Wszołek - Polak zanotował asystę przy golu Luke'a Freemana, a jego drużyna zremisowała z Barnsley 1:1.

Pierwszy raz w wyjściowym składzie Leeds United w ligowym spotkaniu wystąpił Mateusz Klich, ale Pawie przegrały na wyjeździe z liderem rozgrywek Cardiff City 1:3. Klich na boisku spędził 67 minut.

Tradycyjnie pełne 90 minut między słupkami Ipswich Town stał Bartosz Białkowski. Traktorzyści pokonali Sunderland 4:2.

Czy Wszołek powinien zagrać od 1. minuty w najbliższym meczu reprezentacji Polski?