Jupiler League: RSC Anderlecht lepszy od Standardu Liege. Aktywny Łukasz Teodorczyk bez gola

RSC Anderlecht okazał się minimalnie lepszy od Standardu Liege (1:0) w spotkaniu 9. kolejki Jupiler League. Przez 74 minuty grał Łukasz Teodorczyk, który był aktywny, ale bramki nie zdobył.

Tomasz Rosiński
Łukasz Teodorczyk uderza na bramkę PAP/EPA / PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk uderza na bramkę
Zarówno Anderlecht (13 pkt i 7. miejsce), jak i Standard (10 pkt i 10. miejsce) nie zachwycają w obecnym sezonie belgijskiej ekstraklasy. Niedzielne starcie było szczególne ważne dla gospodarzy, którzy nie chcieli stracić dystansu do czołowej "trójki" rozgrywek. Natomiast Teodorczyk pragnął poprawić swój dorobek strzelecki, gdyż przed tym pojedynkiem miał na swoim koncie zaledwie dwie bramki, co mu się jednak nie udało.

Od początku swój styl gry starali się narzucić podopieczni Nicolasa Frutosa, którzy wizualnie prezentowali się lepiej od rywali. Umiejętnie poczynaniami swojego zespołu kierował Adrien Trebel, a sporo problemów defensorom drużyny z Liege sprawiał Alexandru Chipciu.

W 25. minucie kontuzji doznał pomocnik Standardu Merveille Bope Bokadi, którego zmienił Walerij Łuczkewycz. Goście wyprowadzali akcje ofensywne rzadko, zaś pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem.

Po zmianie stron wciąż w natarciu był RSC Anderlecht, natomiast Łukasz Teodorczyk pomiędzy 58. a 65. minutą trzykrotnie był bliski strzelenia gola. Jednak na posterunku za każdym razem był meksykański bramkarz Guillermo Ochoa.

Gospodarze atakowali raz prawym, a raz lewym skrzydłem, jednakże przez długi czas nie byli w stanie dopiąć swego. Dopiero w 89. minucie kibice zgromadzeni na stadionie w Brukseli mogli cieszyć się z bramki zdobytej przez swoich ulubieńców. Wówczas dobrze z lewej strony boiska dośrodkował Leander Dendoncker, a głową do siatki trafił Henry Onyekuru, który zapewnił zwycięstwo swojej ekipie.