Serie A: Sampdoria rozbita. Debiut Dawida Kownackiego w koszmarnym meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Tomasz Jastrzębowski/Foto Olimpik / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
Newspix / Tomasz Jastrzębowski/Foto Olimpik / Na zdjęciu: Dawid Kownacki

Sampdoria Genua przegrała pierwszy mecz w sezonie 0:4 z Udinese Calcio. 90 minut spędził na boisku Bartosz Bereszyński, a Karol Linetty oraz Dawid Kownacki byli zmiennikami. Napastnik zadebiutował w Serie A.

Sampdoria Genua była do soboty jedną z czterech klubów bez porażki w Serie A. Po zwycięstwie z AC Milan spotkanie z Udinese Calcio miało zdecydować o tym, że Sampdoria zadomowi się w górnej połowie tabeli blisko lokat premiowanych grą w europejskich pucharach. Stało się zupełnie inaczej.

Miejsce w jedenastce Marco Giampaolo ma Bartosz Bereszyński. Były obrońca Legii wybiegał kolejne 90 minut przed przyjazdem na zgrupowanie reprezentacji Polski. Mniej gra Karol Linetty, a Dawid Kownacki dopiero wstał z ławki rezerwowych Sampdorii.

W pierwszej połowie przyjezdni dostali dwa mocne ciosy. Pierwszym był gol Udinese Calcio z rzutu karnego po faulu Christiana Puggionego. Pewnym egzekutorem jedenastki był Rodrigo De Paul. Od 40. minuty Sampdoria musiała gonić przeciwnika w dziesięciu. Za brutalny wślizg drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Edgar Barreto.

Wynik mieli ratować drużynie z Genui zmiennicy Linetty i debiutant Kownacki. Było jednak tylko gorzej. Gola na 2:0 strzelił z rzutu karnego Maxi Lopez. Argentyńczyk zmienił wynik na 3:0 w 85. minucie eleganckim lobem w sytuacji sam na sam, a ostatnie słowo w postaci czwartego gola powiedział Seko Fofana w doliczonym czasie.

Udinese Calcio - Sampdoria Genua 4:0 (1:0) 1:0 - Rodrigo de Paul (k.) 27' 2:0 - Maxi Lopez (k.) 67' 3:0 - Maxi Lopez 85' 4:0 - Seko Fofana (k.) 90'

Udinese: Albano Bizzarri - Samir (71' Ali Adnan), Bram Nuytinck, Gabriele Angella, Jens Stryger Larsen - Jakub Jankto, Antonin Barak (64' Seko Fofana), Valon Behrami (69' Andrija Balić), Rodrigo de Paul - Kevin Lasagna, Maxi Lopez

Sampdoria: Christian Puggioni - Bartosz Bereszyński, Matias Silvestre, Gianmarco Ferrari, Ivan Strinić - Edgar Barreto, Lucas Torreira, Dennis Praet - Gaetan Ramirez (55' Karol Linetty) - Duvan Zapata (71' Gianluca Caprari), Fabio Quagliarella (73' Dawid Kownacki)

Żółte kartki: Barak, de Paul, Fofana, Balić (Udinese) oraz Barreto (Sampdoria)

Czerwona kartka: Edgar Barreto (Sampdoria) /40' - za drugą żółtą/

Sędzia: Michael Fabbri

Genoa CFC - Bologna FC 0:1 (0:0) 0:1 - Rodrigo Palacio 73'

Czy Sampdoria Genua zakończy rundę jesienną w górnej połowie tabeli Serie A?