Bundesliga: Najgorszy start Bayernu od siedmiu lat

14 punktów po siedmiu kolejkach - to najgorszy start Bayernu Monachium w Bundeslidze od siedmiu sezonów. Mistrzowie Niemiec do liderującej Borussii Dortmund tracą już pięć punktów.

Maciej Rowiński
Bayern Monachium PAP/EPA / CLEMENS BILAN / Bayern Monachium

Ostatnie tygodnie nie są dla Bayernu Monachium udane. Kilka dni po prestiżowej porażce z PSG (0:3) w Lidze Mistrzów, która była powodem zwolnienia trenera Carlo Ancelottiego, piłkarze mistrza Niemiec wypuścili z rąk zwycięstwo w ligowym spotkaniu z Herthą Berlin.

Po golach Matsa Hummelsa i Roberta Lewandowskiego goście prowadzili 2:0, ale na początku drugiej połowie dali sobie wbić dwa gole w pięć minut. To drugi ligowy mecz z rzędu, w którym Bayern przy prowadzeniu 2:0, schodzi z boiska przy remisie 2:2 (w szóstej kolejce 2-bramkową przewagę roztrwonili z Wolfsburgiem). W historii bawarskiego klubu to pierwszy taki przypadek.

14 punktów w siedmiu kolejkach to najgorszy ligowy start Bayernu od siedmiu lat. W sezonie 2010/11 po siedmiu meczach podopieczni Louisa van Gaala zgromadzili zaledwie osiem punktów. Sezon Bayern zakończył na trzecim miejscu, ustępując Borussii Dortmund i Bayerowi Leverkusen.

Niemieckie media po zwolnieniu Ancelottiego spekulują, że Bayern sięgnie po byłego szkoleniowca Borussii Thomasa Tuchela.

Czy Thomas Tuchel to dobry kandydat do objęcia funkcji trenera Bayernu Monachium?