Robert Lewandowski - łowca rekordów! Tymi wyczynami kapitan reprezentacji Polski rzuca na kolana

W czwartek Robert Lewandowski został najlepszym strzelcem reprezentacji Polski w historii. To bez wątpienia najważniejszy z jego rekordów, ale ma na koncie też kilka innych spektakularnych wyczynów. Czym może się pochwalić kapitan Biało-Czerwonych?
Maciej Kmita

Strzelec wszech czasów

W 18. minucie czwartkowego meczu 9. kolejki el. MŚ 2018 z Armenią (6:1) Robert Lewandowski wyrównał rekord (48) ustanowiony 37 lat temu przez Włodzimierza Lubańskiego, by siedem minut później go pobić. W drugiej połowie dołożył trzecie trafienie, dzięki czemu został pierwszym zawodnikiem w historii reprezentacji Polski, który strzelił dla niej co najmniej 50 goli!

"Lewy" pracował na swój dorobek od 10 września 2008 roku. Pobicie rekordu Lubańskiego zajęło mu 3312 dni i 6759 minut rozegranych w 90 meczach drużyny narodowej.