Skandal na mistrzostwach Europy w amp futbolu. Rosjanin znokautował sędziego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu Mateusz Kabała z reprezentacji Polski w amp futbolu

W półfinale rozgrywanych w Turcji mistrzostw Europy w amp futbolu Polska zmierzy się z gospodarzami, którzy po emocjonującym ćwierćfinale pokonali 2:1 Rosję. Mecz, który wyłonił rywala Biało-Czerwonych, zakończył się skandalem.

W podstawowym czasie gry Rosjanie prowadzili 1:0, ale tuż przed końcowym gwizdkiem sędziowie podyktowali rzut karny dla Turków, który gospodarze zamienili na wyrównującego gola. Nim jednak doszło do wykonania "11", niemogący pogodzić się z decyzją arbitrów Rosjanie demonstracyjnie opuścili boisko.

Sborna wróciła na plac gry dopiero po kilku minutach, a przekonała ją do tego osobista interwencja Mateusza Widłaka, czyli ojca polskiego amp futbolu i prezesa European Amputee Football Federation.

Po zakończeniu drugiej połowy sędziowie zarządzili dogrywkę. Po jej pierwszej części Turcy prowadzili 2:1, ale mecz nie został rozegrany w pełnym wymiarze czasowym. Sędziowie zostali zmuszeni do przerwania spotkania przed końcowym gwizdkiem ze względu na niesportowe zachowanie Asłanbeka Szachbłułatowa, który naruszył nietykalność jednego z nich.

W 69. minucie Rosjanin sfaulował mijającego go rywala, za co sędzia Mario Smith ukarał go drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Szachbłułatow najpierw ze spokojem przyjął wykluczenie z gry i udał się za boisko, ale po chwili zreflektował się i wyładował złość na arbitrze. Rosjanin popchnął sędziego, a ten nie był przygotowany na atak piłkarza i upadł na murawę.

Zobacz atak Rosjanina na sędziego (od 1:39:40):

Po konsultacji sędziowie podjęli decyzję o przerwaniu meczu kilkadziesiąt sekund przed upływem regulaminowego czasu gry. Tym samym do półfinału awansowała Turcja. W boju o finał gospodarze turnieju zagrają z Polską, a w drugiej półfinałowej parze zmierzą się Anglicy i Hiszpanie.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy reprezentacja Polski zostanie mistrzem Europy w amp futbolu?