Nice I liga: czołówka traci punkty. Stal Mielec powalczy o awans?

Pierwsza czwórka Nice I ligi złapała zadyszkę. Lider Chojniczanka przegrał, a wicelider Miedź tylko zremisował. Punkty straciły także Odra i Chrobry. W dole tabeli wciąż ogromny ścisk.

Michał Piegza
Na zdjęciu piłka nożna / Na zdjęciu piłka nożna
Do sensacji doszło w Chojnicach. Lider Chojniczanka do tej pory był niepokonany u siebie. Rywal Pogoń Siedlce po objęciu sterów trenerskich przez Bartosza Tarachulskiego przestała przegrywać.  W sobotę zespół z Mazowsza uciekł rywalom z dołu tabeli, niespodziewanie wygrywając na boisku faworyta. Do przerwy było 1:0 po trafieniu Adriana Paluchowskiego. Drugiego gola powinien zdobyć Mateusz Żytko, ale nie potrafił wykorzystać rzutu karnego. Po zmianie stron ponownie trafił Paluchowski, który w cztery dni zdobył w lidze trzy gole.

Miedź grając z Górnikiem Łęczna wiedziała, że w przypadku zwycięstwa awansuje na 1. miejsce w lidze. Legniczanie szansy jednak nie wykorzystali i podzielili się punktami ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy.

Sporo emocji było w Częstochowie. Raków już dawno zapomniał o serii czterech wygranych, w dwóch ostatnich meczach zdobył tylko punkt. W pojedynku z GKS-em Tychy beniaminek marzył o powrocie na zwycięską ścieżkę. Goście nie potrafią wygrać od czterech spotkań, ale to oni po meczu mogli być bardziej zadowoleni. Raków dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale za każdym razem pozwalał gościom wyrównać. Do remisu 2:2 doprowadził już w 90. minucie doświadczony Marcin Radzewicz.

Również cztery gole padły w Opolu. Beniaminek Odra już nie punktuje tak regularnie jak w pierwszych kolejkach. W spotkaniu z Podbeskidziem gospodarze w końcówce uratowali remis. Do siatki na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem trafił Łukasz Winiarczyk. Bielszczanie w środę dwa punkty stracili w ostatnich minutach w Częstochowie. Tym razem smakiem musieli obejść się w potyczce z innym beniaminkiem.

W Suwałkach w potyczce drużyn walczących o utrzymanie remis i... cztery bramki. Arbiter podyktował dwa rzuty karne, w tym jeden w końcówce. Drutex-Bytovia dwukrotnie prowadziła, ale ostatecznie musiała zadowolić się podziałem punktów.

Ważne zwycięstwo odniosła Stal. Wygrana 3:0 z wyżej notowanym Chrobrym sprawiła, że ekipa z Mielca z zespołu z trwogą patrzącego w dół ligi stał się drużyną, która... z nadzieją wznosi oczy ku jej górze. Do głogowian Stal traci już tylko punkt.

Wyniki sobotnich spotkań 14. kolejki Nice I ligi:

Raków Częstochowa  - GKS Tychy 2:2 (1:0)
1:0 - Petrasek 26'
1:1 - Błanik 67'
2:1 - Petrasek 78"
2:2 - Radzewicz 90'

Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała  2:2 (1:1)
0:1 - Tomczyk 3'
1:1 - Niziołek 27'
1:2 - Podgórski 73'
2:2 - Winiarczyk 86'

Chojniczanka Chojnice - Pogoń Siedlce 0:2 (0:1)
0:1 - Paluchowski 9'
0:2 - Paluchowski 62'

W 35. minucie Żytko (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Janukiewicz obronił).

Wigry Suwałki - Drutex-Bytovia Bytów 2:2 (0:1)
0:1 - Wróbel (k.) 43'
1:1 - Klimala 67'
1:2 - Jakóbowski 68'
2:2 - Iorga (k.) 90'

Miedź Legnica - Górnik Łęczna 0:0

Stal Mielec  - Chrobry Głogów 3:0 (1:0) 1:0 - Cholewiak 5' 2:0 - Marciniec 51' 3:0 - Dermanović 62'

Stal Mielec awansuje do Lotto Ekstraklasy?