Serie A: Milan wciąż na łopatkach. Bartosz Salamon wypadł z jedenastki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MATTEO BAZZI  / Andrea Bertolucci (z lewej) oraz Frank Kessie (z prawej)
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Andrea Bertolucci (z lewej) oraz Frank Kessie (z prawej)

AC Milan zremisował 0:0 z Genoa CFC w 9. kolejce Serie A i zostaje w środku tabeli. Skromne zwycięstwa odnieśli inni uczestnicy europejskich pucharów AS Roma i Atalanta Bergamo. Bartosz Salamon wypadł z jedenastki SPAL.

Oponenci Vincenzo Montelli przekonują, że trenera AC Milan ratuje przez zwolnieniem z klubu tylko intensywny terminarz. Rossoneri grają co trzy dni, a mecz z Genoa CFC był dla nich szansą na częściowe zmazanie plamy po porażce w derbach z Interem i remisie z AEK-iem Ateny w Lidze Europy.

Montella mógł skorzystać w tym spotkaniu z Hakana Calhanoglu i Nikoli Kalinicia. Milanowi utrudnił zadanie Leonardo Bonucci, który już w 24. minucie zobaczył czerwoną kartkę za uderzeniem łokciem w twarz przeciwnika. Ekipa z Genui wyczuła szansę na zdobycie Mediolanu, a w czasie doliczonym do pierwszej części Gianluigi Donnarumma ratował gospodarzy przed stratą gola. Dziesięciu gospodarzy i jedenastu gości toczyło wyrównaną walkę w drugiej części. Drogi do bramki nie znalazł nikt.

AS Roma przegrała w poprzednim sezonie na stadionie Torino FC. Wówczas na własnym obiekcie odrabiała straty po potknięciach. Jesienią przegrała już dwa pojedynki w Rzymie, więc na wpadki poza wiecznym miastem nie może sobie pozwalać. Drużyna Eusebio Di Francesco zrewanżowała się Bykom za wspomnianą przegraną nie bez problemu. Do wyniku 1:0 doprowadził Aleksandar Kolarov dopiero w 69. minucie.

Bartosz Salamon stracił miejsce w jedenastce SPAL po strzeleniu gola samobójczego w poprzednim meczu z Bologna FC. Jego drużyna po zmianach personalnych straciła gola już w 1. minucie pojedynku z US Sassuolo. Miała mnóstwo czasu na odpowiedź, ale niedawny uczestnik europejskich pucharów bronił się umiejętnie i utrzymał zaliczkę.

Atalanta Bergamo z siedmioma punktami prowadzi w grupie Ligi Europy, w której rywalizuje z Olympique Lyon i Evertonem. Energii spożytkowanej w pucharach brakowało dotychczas na ligowym froncie. W niedzielę wystarczyło jej na skuteczny finisz w konfrontacji z Bolonią. W 71. minucie złotego gola na 1:0 zdobył Andreas Cornelius.

9. kolejka Serie A:

AC Milan - Genoa CFC 0:0

Torino FC - AS Roma 0:1 (0:0) 0:1 - Aleksandar Kolarov 69'

SPAL - US Sassuolo 0:1 (0:1) 0:1 - Matteo Politano 1'

Atalanta Bergamo - Bologna FC 1:0 (0:0)  1:0 - Andreas Cornelius 71'   Benevento Calcio - ACF Fiorentina 0:3 (0:1) 0:1 - Marco Benassi 18' 0:2 - Khouma Babacar 47' 0:3 - Cyril Thereau (k.) 66'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Vincenzo Montella będzie trenerem AC Milan do końca roku?