MŚ U-17: Anglicy zwyciężyli w wielkim stylu. Przegrywali 0:2, a rozbili rywali

Reprezentacja Anglii została mistrzem świata w piłce nożnej do lat 17. W finale rozgrywanego w Indiach turnieju Anglicy przegrywali z Hiszpanami już 0:2, by całe spotkanie wygrać aż 5:2.

Grzegorz Wojnarowski
Na zdjęciu piłka nożna / Na zdjęciu piłka nożna

Kiedy w 31. minucie finałowego starcia napastnik Barcelony Sergio Gomez strzelił swoją drugą bramkę w meczu i podwyższył prowadzenie Hiszpanii na 2:0, nikt nie stawiał na to, że jego drużynę czeka pogrom.

W pierwszej części spotkania Anglicy zdołali strzelić kontaktową bramkę - zdobył ją ich najlepszy strzelec Rhian Brewster, gracz Liverpoolu. Na początku drugiej połowy wyrównał Morgan Gibbs White, a prowadzenie dał "Młodym Lwom" Phil Foden.

Hiszpanie nie byli w stanie odpowiedzieć na te ciosy i w ostatnich dziesięciu minutach przyjęli dwa kolejne. Prawie 67 tysięcy widzów na Salt Lake Stadium w Kalkucie, największym piłkarskim stadionie na świecie, zobaczyło jeszcze bramki Marca Guehiego i ponownie Fodena.

"Kiedy zabrzmiał ostatni gwizdek, nastąpiła eksplozja radości. Anglia znalazła się na szczycie. A sposób, w jaki to osiągnęła był naprawdę epicki" - napisał o finale dziennik "Daily Mail".

Sukces drużyny trenera Steve'a Coopera to kolejny dowód na odrodzenie juniorskiej piłki w Anglii. W tym roku drużyny spod znaku trzech lwów wygrały także turniej nadziei w Toulonie (kategoria U-20) i mistrzostwa Europy do lat 19.

Królem strzelców całego turnieju w Indiach został Brewster. Młody snajper Liverpoolu trzy ze swoich ośmiu goli zdobył w półfinale z Brazylią, wygranym przez Anglię 3:1. Brazylijczycy w sobotę cieszyli się z brązowych medali - w meczu o trzecie miejsce pokonali 2:0 Mali.

Widzów: 66,683.

Czy piłkarska reprezentacja Anglii w ciągu najbliższych 10 lat zdobędzie mistrzostwo świata?