Klasyfikacja strzelców Bundesligi: Robert Lewandowski znów na tronie

Robert Lewandowski zdobył gola z RB Lipsk (2:0) i znów jest na szczycie najlepszych strzelców Bundesligi. Miejsce to dzieli z Pierre-Emerickiem Aubameyangiem.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski Reuters / Michaela Rehle / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W sobotnim starciu z RB Lipsk Robert Lewandowski stanął oko w oko z bramkarzem i okazji nie zmarnował. To był jego dziesiąty gol w tym sezonie w Bundeslidze. Do osiągnięcia takiego wyniku potrzebował dziesięciu spotkań. Tymczasem drugi raz z rzędu do siatki przeciwnika nie potrafił piłki skierować Pierre-Emerick Aubameyang. Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Hannoverem 96 2:4, ale Gabończyk, pomimo gry przez 90 minut, nie wpisał się na listę strzelców.

Dlatego teraz obaj są na szczycie i mają po 10 goli. Jednak Lewandowski może pochwalić się lepszą średnią zdobywanych bramek. Czyni co 83 minuty, a Aubameyang co 90. Już na starcie sezonu Lewandowski i Aubameyang mają sporą przewagę nad kolejnymi piłkarzami, którzy legitymują się tylko pięcioma golami.

Przypomnijmy, że w meczu z RB Lipsk Lewandowski doznał kontuzji, jednak jak sam zapewnia - nie jest to poważny uraz. Więcej można przeczytać W TYM MIEJSCU.