Oficjalnie: Slaven Bilić zwolniony z West Ham United

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency / Na zdjęciu: Slaven Bilić
TVN Agency / Na zdjęciu: Slaven Bilić
zdjęcie autora artykułu

West Ham United potwierdził, że w poniedziałek zwolnił Slavena Bilicia. Chorwat był na cenzurowanym już od ponad roku. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.

W tym artykule dowiesz się o:

Już w niedzielę brytyjskie media informowały, że Slaven Bilić straci posadę w londyńskim zespole. Dzień później szefowie West Ham United potwierdzili rozstanie z chorwackim trenerem. Razem z nim odchodzą: Nikola Jurcević, Edin Terzić, Julian Dicks oraz Miljenko Rak, którzy pomagali mu prowadzić drużynę.

"W najbliższych dniach poinformujemy kto zostanie nowym menedżerem West Ham United" - powiadomił klub w specjalnym oświadczeniu dziękując przy okazji Bilicowi za prowadzenie WHU.

49-latek posadę tego klubu objął w czerwcu 2015 roku. Ze 109 meczów wygrał 42, 30 zremisował i 37 przegrał. Młoty kończyły sezon na siódmym (2015/2016) oraz jedenastym miejscu (2016/2017). W bieżącej kampanii WHU zajmuje trzecią pozycję od końca. Po jedenastu kolejkach ma 9 punktów na koncie.

W przeszłości Bilić był trenerem Besiktasu Stambuł, Lokomotiwu Moskwa i przez sześć lat prowadził reprezentację Chorwacji.

ZOBACZ WIDEO: Cierpienia Neapolu. Zobacz skrót meczu Chievo Werona - SSC Napoli [ZDJĘCIA ELEVEN]

Źródło artykułu: