Piłkarz z ligi regionalnej pobił rekord Lewandowskiego. Trzy gole w 50 sekund

50 sekund - tyle grający w lidze regionalnej Marcus Biber potrzebował na skompletowanie hat-tricka i tym samym pobił osiągnięcie Roberta Lewandowskiego. Rekord nie zostanie zapisany w księdze Guinessa. Wyczynu nie zarejestrowała żadna kamera.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski świętujący gola w meczu z Borussią Dortmund Reuters / Leon Kuegeler / Na zdjęciu: Robert Lewandowski świętujący gola w meczu z Borussią Dortmund
TSV Ustersbach pokonał 6:0 TSV Haunstetten II w meczu Kreisligi grupy Augsburg - południe. Jest to jedna z najniższych klas rozgrywkowych w Niemczech, ale to właśnie tam padł nowy rekord. Marcus Biber w 50 sekund strzelił trzy bramki. W meczowym protokole arbiter zapisał, że wszystkie gole padły w 88. minucie. Choć nie ma innego oficjalnego potwierdzenia, to dla dziennika "Bild" to jedna z najważniejszych informacji piątku.Biber pobił rekord Roberta Lewandowskiego. Polak na skompletowanie hat-tricka w meczu z VfL Wolfsburg potrzebował 3 minut i 22 sekund. Wtedy "Lewy" strzelił pięć goli, a Bayern Monachium wygrał 5:1. Osiągnięcie to zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinessa i mimo tego, że piłkarz z ligi regionalnej był dużo szybszy niż kapitan reprezentacji Polski, to do prestiżowej księgi nie trafi.
- Nie wiedziałem, że zdobyłem tak szybko bramki. Niestety, nie ma zapisu wideo i osiągnięcie nie trafi do księgi rekordów. Oświadczenia świadków niestety nie są wystarczające. Niezbędny jest film - przyznał w rozmowie z "Bildem" zmartwiony Biber.

Co ciekawe Biber został zmieniony w przerwie, ale w drugiej połowie wrócił na boisko. Pozwala na to regulamin Kreisligi. Biber to weteran TSV Usterbach. Z klubem związany jest od ponad 20 lat. Na co dzień pracuje przy obróbce drewna.

Czy wierzysz w to, że niemiecki piłkarz strzelił trzy gole w 50 sekund?