Nice I liga: Chojniczanka rozbiła bank. Wygrała derby i prowadzi na półmetku

Chojniczanka Chojnice rządzi w regionie i prowadzi w tabeli po zwycięstwie 3:0 z Drutex-Bytovią. Trzy gole na wyjeździe zdobyli również piłkarze Rakowa Częstochowa i GKS-u Katowice. Piękną przewrotką popisał się Kamil Zapolnik.

radość piłkarzy Chojniczanki Chojnice PAP / PAP/Adam Warżawa / Na zdjęciu: radość piłkarzy Chojniczanki Chojnice
Trener Krzysztof Brede uspokajał kibiców, że jego podopieczni pracują nad doskonaleniem strzałów i finalizowaniem akcji. Chojniczanka miała w ostatnich kolejkach problem ze zdobywaniem bramek. Magazynek odblokowała w najbardziej prestiżowym spotkaniu rundy jesiennej - derbach z Drutex-Bytovią Bytów.

W jedenastce Chojniczanki znalazł się Adam Ryczkowski, który dopiero co wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski do lat 20. W 3. minucie młodzieżowiec otworzył wynik strzałem do pustej bramki. Po przerwie rządziło już doświadczenie, a wynik na 3:0 ustalili Krzysztof Danielewicz oraz Emil Drozdowicz. Ten drugi wykazał się skutecznością krótko po wejściu z ławki rezerwowych na boisko.

Chojniczanka rozbiła bank. Przełamanie oznacza panowanie w regionie i pozycję lidera na półmetku sezonu. Na tym etapie prowadziła również rok temu, ale w rundzie wiosennej nie zakończyła misji awans sukcesem.

Jednym z kandydatów do Lotto Ekstraklasy został oficjalnie Raków Częstochowa. Tak samo jak Chojniczanka wygrał na wyjeździe 3:0. Przeciwnikiem podopiecznych Marka Papszuna była Pogoń Siedlce, która załamuje kibiców wynikami na własnym stadionie. Beniaminek nie zraził się zmarnowanym rzutem karnym i efekt jego następnych ataków był już zauważalny. Częstochowianie tracą do lidera z Chojnic trzy punkty.

Fenomenalnym finiszem popisał się GKS Katowice w Łęcznej. W 85. minucie miał na boisku przeciwnika dziesięciu piłkarzy i gola do odrobienia. Górnik powinien ustawić się cierpliwie w obronie tak jak robił to przez większą część spotkania, tymczasem spanikował. GKS odwrócił wynik 0:1 na 3:1 dzięki trzem kontratakom. Nosa miał trener Piotr Mandrysz, który wprowadził z ławki rezerwowych Dawida Plizgę oraz Adriana Błąda.

Szymon Lewicki utrzymał się na czele klasyfikacji strzelców. Napastnik Zagłębia Sosnowiec trafił do bramki przeciwnika po raz dziewiąty w sezonie. Jego uderzenie pozwoliło drużynie Dariusza Dudka zremisować 1:1 z GKS-em Tychy. Nie gol Lewickiego, a wyrównanie Kamila Zapolnika było bezkonkurencyjnie ozdobą konfrontacji. Były piłkarz Wigier Suwałki złożył się do pięknej przewrotki po wrzutce Dawida Błanika.

Nie do złamania były w niedzielę kluby z Dolnego Śląska. Chrobry Głogów wygrał 2:1 na stadionie Stomilu Olsztyn, choć pierwszy stracił gola. Miedź Legnica doprowadziła do remisu 2:2 z Puszczą Niepołomice, choć 20 minut przed końcem spotkania miała dwie bramki do odrobienia. Odnotować warto pierwszego od blisko miesiąca gola Mateusza Machaja i dublet Fabiana Piaseckiego, który przerwał impas strzelecki po transferze do Miedzi.