Armando Sadiku bohaterem Albanii!

Albania ponownie będzie mówić o Armando Sadiku. Napastnik Legii Warszawa strzelił 2 gole i asystował przy trzecim w towarzyskim, wyjazdowym meczu z Turcją. Albania wygrała 3:2.

Jacek Stańczyk
Armando Sadiku Newspix / ABACA/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Armando Sadiku

Najpierw wykończył akcję strzałem z około jedenastu metrów, potem trafił po uderzeniu głową. Zrobił to w kwadrans, w pierwszej połowie. W drugiej dograł do Eroza Grezdy, a ten pokonał tureckiego bramkarza po raz trzeci. I to akurat niedługo po tym, jak gospodarze strzelili kontaktowego gola. W 66. minucie Armando Sadiku zszedł z boiska. Jako bohater.

I pokazał, że jednak umie strzelać gole silnym rywalom, bo w Legii Warszawa trochę jakby o tym zapomniał.

A przecież to człowiek, który przeszedł do historii albańskiego futbolu. I w swoim kraju jest uwielbiany, bo podczas Euro 2016 strzelił pierwszego gola dla swojego kraju w wielkim turnieju. Ba, na dodatek zwycięskiego, bo Albania w trzecim meczu grupowym wygrała 1:0. Był wtedy piłkarzem FC Vaduz, wypożyczonym z FC Zurich.

Do Legii trafił przed tym sezonem. Strzelił na razie 7 goli w 19 meczach, ale 4 z nich słabszym rywalom w Pucharze Polski. Nie ma co ukrywać, oczekiwano od niego znacznie więcej.

On sam pewnie też. Śmiechem żartem, ale imię też zobowiązuje. Wymyślił je ojciec, na cześć Diego Armando Maradony. Uwielbiał go z czasów gry w Napoli. Sam piłkarz wzoruje się jednak na Zlatanie Ibrahimoviciu.

Łączenie z trafieniami poniedziałkowymi, 26-letni snajper strzelił 11 goli w 29 meczach w narodowych barwach.

Albania od 41. minuty grała z Turcją osłabiona, bo czerwoną kartkę zobaczył Ledian Memushaj.

Turcja - Albania 2:3 (0:2)

0:1 - Sadiku 24
0:2 - Sadiku 39
1:2 - Under 47
1:3 - Grezda 55
2:3 - Akbaba 60

Czy Armando Sadiku w końcu "odpali" w Legii?