Cztery gole Kolumbii, trzy Holandii

Reprezentacja Kolumbii wygrała 4:0 w meczu towarzyskim z Chinami. Tylko gola mniej zdobyła Holandia. Bramka Nemanji Nikolicia pozwoliła Węgrom zwyciężyć 1:0 z Kostaryką.

Reprezentacja Kolumbii uratowała swoją azjatycką wyprawę zwycięstwem 4:0 z Chinami. Kilka dni wcześniej przegrała z Koreą Południową, co może wielką wpadką nie było, ale chluby na pewno nie przyniosło. We wtorek do żadnego potknięcia nie doszło. Gola i asystę zanotował Carlos Bacca, który próbuje przekonać, że jest wartościowym dublerem Radamela Falcao. Wynik ustalił autor dubletu Miguel Borja, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Los Cafeteros radzili sobie w tym meczu bez Jamesa Rodrigueza.

Kolumbia buduje formę z myślą o mistrzostwach świata w Rosji. Reprezentacja Holandii buduje drużynę na następne eliminacje. Pomarańczowi już bez Arjena Robbena zwyciężyli 3:0 z Rumunią. Ich ofensywne trio tworzyli na początku meczu Memphis Depay, Ryan Babel i Steven Berghuis. Tylko napastnik Feyenoordu Rotterdam nie znalazł drogi do bramki przeciwnika. Skuteczniejszy był od niego zmiennik Luuk de Jong. Holandia ma na koncie pięć zwycięstw z rzędu. Przez 450 minut strzeliła 12 goli, a straciła dwa. Ma prawo do małego optymizmu.

Nemanja Nikolić, były napastnik Legii Warszawa strzelił w przerwie reprezentacyjnej dwa gole dla reprezentacji Węgier. Pierwszego prawie nikt nie zauważył, ponieważ cała drużyna skompromitowała się porażką 1:2 z Luksemburgiem. Drugie trafienie Nikolicia było cenniejsze, ponieważ pozwoliło Węgrom pokonać 1:0 Kostarykę. Pomimo gola Edinsona Cavaniego reprezentacja Urugwaju przegrała 1:2 z Austriakami. Spisała się więc gorzej niż w zderzeniu z Polakami.