Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
)

Podpowiadamy Adamowi Nawałce - oni zasłużyli na szansę w kadrze

Adam Nawałka ciągle szuka nowych twarzy do reprezentacji, ale i tak są zawodnicy, których pomija, a którzy swoją postawą na boisku zasłużyli na szansę w drużynie narodowej. Podpowiadamy selekcjonerowi, kogo powinien wziąć pod lupę przed MŚ 2018.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

Michał Kucharczyk (26 lat, skrzydłowy, Legia Warszawa)

Adam Nawałka rozpaczliwie szuka alternatyw dla Jakuba Błaszczykowskiego i Kamila Grosickiego, o czym świadczą jesienne powołania dla Przemysława Frankowskiego, Damiana Kądziora, Rafała Kurzawy i Macieja Makuszewskiego, więc czemu szansy miałby nie dostać Michał Kucharczyk?

26-letni skrzydłowy Legii Warszawa jest jednym z najbardziej niedocenianych piłkarzy Lotto Ekstraklasy, a jego statystyki nie są tak fatalne, jak można byłoby sądzić po krytyce, która na niego spada. Tylko w tym sezonie ma udział w bramce Legii (5 goli, 7 asyst) co 109 rozegranych minut. Mało tego, pod względem stworzonych kolegom okazji ustępuje tylko Kurzawie, Makuszewskiemu i Arvydasowi Novikovasowi.

W ogóle odkąd selekcjonerem reprezentacji Polski jest Adam Nawałka, czyli od listopada 2013 roku, Kucharczyk strzelił w Lotto Ekstraklasie 38 goli i zanotował 34 asysty w 168 występach - trudno znaleźć w polskiej lidze równie efektywnego pomocnika. Kucharczyka można nazwać "polskim Thomasem Muellerem" - nie gra efektownie, czasem wykonuje wręcz pokraczne ruchy, ale jest bardzo skuteczny i przydatny swojej drużynie.

Ma bogate doświadczenie międzynarodowe - w rozgrywkach UEFA wystąpił już łącznie 62 razy i pod tym względem jest rekordzistą Legii. Kucharczyk jest też już dziewięciokrotnym reprezentantem Polski, a Adam Nawałka również dał mu szansę w swojej kadrze. Kucharczyk zagrał w towarzyskich meczach z Norwegią (18.01.2014) i Szwajcarią (18.11.2014) oraz spotkaniu el. Euro 2016 z Irlandią (29.03.2015), ale ostatnie powołanie otrzymał w czerwcu 2015 roku. Czas na kolejne?

Która formacja reprezentacji Polski jest najsłabiej obsadzona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (11):