Ligue 1: duża wpadka AS Monaco, tylko remis z beniaminkiem

Bardzo słaby występ AS Monaco. Mistrz Francji zaledwie zremisował na wyjeździe z broniącym się przed spadkiem Amiens SC 1:1.

Szymon Mierzyński
AS Monaco AFP / VALERY HACHE / Na zdjęciu: AS Monaco
Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem solidnej gry beniaminka, który w 31. minucie objął prowadzenie. Kluczowe w tej akcji było prostopadłe podanie Gaela Kakuty, po którym Serge Gakpe z łatwością uciekł Andrei Raggiemu i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Danijelem Subasiciem.

Po przerwie ekipa Leonardo Jardima wreszcie podkręciła tempo i zdołała wyrównać. Ten gol to wielka zasługa Fabinho, który indywidualną szarżą przedarł się w pole karne, wyłożył piłkę Stevanowi Joveticiowi, a rezerwowy Monaco miał dość łatwą pozycję i bez trudu pokonał Regisa Gurtnera.

To nie był jednak dobry występ mistrza Francji i na nic więcej nie było go już stać. Jeden punkt w meczu z beniaminkiem, który balansuje na granicy strefy spadkowej, na pewno nie zadowoli Monaco, zwłaszcza że już w sobotę Paris Saint-Germain podejmie FC Nantes i jeśli wygra, to będzie wyprzedzać głównego konkurenta o sześć oczek.

W piątek Kamil Glik spędził na boisku 90 minut. Nie zawinił przy straconej bramce, a zawody zakończył z żółtą kartką, którą otrzymał za faul.

13. KOLEJKA LIGUE 1:

Amiens SC - Paris Saint-Germain 1:1 (1:0)
1:0 - Serge Gakpe 31'
1:1 - Stevan Jovetić 67'

Amiens SC: Regis Gurtner - Issa Cissokho, Prince-Desir Gouano, Bakaye Dibassy, Danilo Avelar, Bongani Zungu, Thomas Monconduit (84' Sekou Baradji), Quentin Cornette (64' Emmanuel Bourgaud), Gael Kakuta, Serge Gakpe (72' Harisson Manzala), Papa Moussa Konate.

AS Monaco: Danijel Subasić - Andrea Raggi (72' Almamy Toure), Kamil Glik, Jemerson, Jorge, Rony Lopes (46' Rachid Ghezzal), Youri Tielemans, Fabinho, Balde Diao Keita, Guido Carrillo (61' Stevan Jovetić), Radamel Falcao.

Żółte kartki: Bongani Zungu, Pape Moussa Konate (Amiens SC) oraz Jemerson, Kamil Glik, Jorge (AS Monaco).

Sędzia: Jerome Miguelgorry.

Lille OSC - AS Saint-Etienne 3:1 (1:1) 1:0 - Nicolas Pepe 20' 1:1 - Jonathan Bamba (k.) 45' 2:1 - Thiago Mendes 71' 3:1 - Ezequiel Ponce 89'